В Одесі блогерку попросили покинути захід через прохання дотримуватись закону про мову

Доповнено
"Вечір нетворкінгу" в Одесі, де трапився інцидент. Скриншот зі сторінки Юлії Карабаджак

В Одесі блогерку Юлію Карабаджак попросили покинути залу через її вимогу спілкуватись українською або ж забезпечити їй переклад з російської. Це сталось 15 червня на заході Key Event (вечір нетворкінгу) в Одесі.

Ролик з описом подій опублікований на сторінці блогерки в Instagram.

У коментарі Суспільному блогерка розповіла, що раніше організатори заходу звертались до неї по рекламу. Тоді у дівчини виникли сумніви щодо дотримання мовного закону на заходах, однак організатори запевнили, що проводитимуть наступні заходи українською.

"Він зв'язався зі мною особисто, сказав, що він не хоче, щоб в Одесі була погана слава про його заходи, тому він хоче піти назустріч і змінити цю ситуацію і в майбутньому робити всі заходи українською мовою", — розповіла Юлія.

Однак через декілька місяців на "Вечорі нетворкінгу" один зі спікерів почав свій виступ російською, що обурило блогерку:

"Я піднялася і попросила перейти на державну. На що мені відповіли "какая разница", умовно кажучи. Після цього ми запитали з подругою, чи буде перекладач, тому що за законом, якщо ви відмовляєтеся державною мовою, то має бути хоча б перекладач. Нам на це відповіли: Гугл вам перекладач. І сама публіка почала казати, що ми їм заважаємо, що нам треба вийти. Організатори одразу підійшли до нас і почали просити вийти із зали. І зрештою нас вивели", — згадує Юлія.

Юлія склала скаргу мовному омбудсменові. Також наразі дівчина очікує публічного вибачення від організаторів заходу.

Представниця Уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк відреагувала на ситуацію у своєму Instagram та запевнила, що зі свого боку максимально сприятиме справедливому покаранню порушників.

Організатор заходу Віталій Ступаєнко, який особисто вивів Юлію з зали, де відбувався захід, у своєму Instagram зазначив, що дасть пояснення інциденту пізніше.

Скриншот сторіс організатора заходу Віталя Ступаєнка. vitaliy_sergeevich95/ Instagram

ОНОВЛЕНО. 18:00. Організатор "Вечора нетворкінгу" Віталій Ступаєнко у своєму Instagram оприлюднив відео з вибаченням.

"Я хочу вибачитись за те, що ми не допрацювали. Я, як організатор, повинен відповідати за такі питання. Я повністю несу відповідальність та вибачаюсь перед усіма людьми, яких це зачепило, перед Юлією, з якою у нас сталось непорозуміння", — йдеться у відео.

Одеситка Юлія Карабаджак створила українськомовний аудіогід для трамвая № 20. Дівчина розповіла про історію місць, через які проїжджає електротранспорт. У майбутньому там планують зробити сквер, відреставрувати зупинки, побудовану на початку 20 століття та возити екскурсії з професійним гідом.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області