Одещина долучилася до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цього року для нього обрали текст письменниці Оксани Забужко під назвою "Магія голосу", який зачитав письменник і військовий Павло Вишебаба. Як відбувався захід у закладах регіону та що про нього думають учасники — дізнавались кореспонденти Суспільного.
Директорка Одеського ліцею Наталія Стаценко розповіла, що у радіодиктантах вони беруть участь з 2000 року, коли вперше зʼявилась така ініціатива:
"Ми писали в класних кімнатах, писали всі діти школи й це було надзвичайно цікаво, тому що зміст текстів завжди був нестандартний. Сьогодні вісім ліцеїв у нашому укритті зібралося, ми не домовлялися, але всі прийшли у вишиванках, напевно Україна вишита у нас у серці".
Учні навчального закладу також поділились своїми думками щодо цьогорічного радіодиктанту.
"Мені здається, що складніше, ніж нам дає вчителька, вже неможливо", — зазначила учениця 10 класу Маргарита Карпенко.
"У 2022 році диктант був досить складний. Мені здається, що будуть помилки, але не дуже багато, тому трохи хвилююся", — прокоментував учень 10 класу Станіслав Полозенко.
Вчителька української мови Вікторія Ветлицька озвучила свої думки щодо української мови та чому важливо її вивчати:
"Вже всім відомо, що мова — це код. Якщо ми не знаємо мови, то у самої нації теж немає шансів бути в майбутньому. Тому добре знати мову — це значить знати свій народ, йти вперед і вірити в майбутнє".
Директорка Ізмаїльського ліцею Ліана Чорна поділилась своїми враженнями від цьогорічного диктанту:
"Отримали велике задоволення, слухаючи прекрасний голос і прекрасний текст. Текст, написаний відомою українською письменницею Оксаною Забужко, вражає своєю щирістю. Ми приєднуємося, як і всі українці, до любові до рідної мови".
Думку директорки поділяє й заступниця директора з навчально-виховної роботи Ізмаїльського ліцею Алла Погорєлова:
"Цей захід був справді урочистим, тому що радіодиктант національної єдності об'єднав учнів й вчителів у прагненні зберегти рідну мову та національну ідентичність української культури".
На думку учениці 11 класу Катерини Смелянської, сьогоднішній захід символізує єдність, яка особливо важлива під час повномасштабного вторгнення, коли збереження та розповсюдження української мови дуже актуальне.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області