Водії Одеського хлібозаводу звільняються, бо не можуть отримати бронювання, розповів директор підприємства. Через те, що хлібозаводу надали можливість забронювати лише 50% спеціалістів, деяких водіїв в поїздках знімають з маршруту і направляють до найближчих ТЦК та СП. Через нестачу кадрів деякі маршрути довелось закрити. Усі подробиці в матеріалі Суспільного.
Директор ТОВ "Одеський хлібозавод №4" Віталій Добровольський розповів, що на підприємстві наявні 87 вакансій, однак за останні два місяці працевлаштувати вдалось лише двох людей. Найбільша потреба, за словами чоловіка, у водіях:
"З моменту того, як ми змогли бронювати лише 50% персоналу, люди просто почали звільнятися і назад не приходять. За останній місяць двох водіїв просто зняли з маршрутів. Одного зняли на Овідіопольській дорозі, іншого на дорозі в Миколаїв. Прям з повністю завантаженою машиною. І люди, коли дізнаються про це, то вони починають звільнятися і не виходити на роботу. Ті люди, що не заброньовані".
Андрій — один з водіїв підприємства. Чоловік розповів, що через нестачу кадрів працювати доводиться удвічі більше та інколи навіть на вихідних:
"Раніше, коли я тільки прийшов сюди на четвертий хлібозавод, було трошки легше. Зараз склалася така ситуація, що удвічі більше доводиться працювати і на вихідних також викликають. Більше тонни хлібобулочних виробів треба завантажити. Це завантажити, порахувати та розвести. Це навантаження на одну людину. Інші постачальники з експедиторами їздять, а тут це на нас лягає. Жінки цю роботу не потягнуть, важка вона".
Директор ТОВ "Одеський хлібозавод №4" Віталій Добровольський додав, через важку ситуацію три маршрути довелось закрити. Деяким торгівельним точкам відмовили у щоденному доставленні та перевели на постачання через день.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеський хлібозавод №4" містить у собі два хлібозаводи в Одесі, один у Білгороді-Дністровському та ще один у Подільську Одеської області. З Одеси хліб транспортують до Херсона та Херсонської області, зазначив директор підприємства:
"Там не працює жодне хлібопекарське підприємство, тому що немає можливості його там запустити через близькість військових дій. Щоденно на Херсон ми веземо 4-5 тонн хліба. Це все зобов'язання, як їх виконувати, коли немає ким їх виконувати. Транспорт у нас є, обладнання в нас є. Ми все це можемо зробити".
Віталій Добровольський розповів, що звернувся з листом до Міністерства аграрної політики й профільних асоціацій пекарів, аби Міністерство оборони розглянуло можливість бронювання до 75% співробітників хлібозаводу.
"Я з цим стикаюсь кожен тиждень. Щонайменше в тиждень звільняється один водій, а то і два. Вони знаходяться собі місця в компаніях, які надають бронювання. Є дві постанови про бронювання. Постанова №76 і постанова №45. Згідно з постановою №45, при наданні обґрунтування повинна засідати міжвідомча комісія при Кабміні й рішенням комісії може бути збільшений відсоток бронювання".
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області