"Незалежність у нас в крові": як в Одесі здавали кров для військових та цивільних у мобільній станції

Трак LifeSavingTruck для мобільного забору крові. Суспільне Одеса

Зранку 17 серпня в Одесі розпочалась акція зі збору крові для військових та цивільних пацієнтів. Присвятили її 33 річниці незалежності України. Скільки людей вирішили стати донорами та як відбувався забір крові — дізнавалась кореспондентка Суспільного.

Впродовж 16 та 17 серпня жителі Одеси приходили на Європейську площу, аби здати кров для військових в спеціальній мобільній станції. Такий проєкт до Дня Незалежності українськими містами проводить громадське об'єднання “Агенти крові”. Країною їздить спеціально облаштована вантажівка для мобільного забору крові. В середині є приймальня, де волонтери одразу допомагають орієнтуватися. А також 2 кабінети: де людину записують, визначають групу крові та направляють безпосередньо на здачу. Після збору, люди можуть випити чаю і з’їсти солодке. На місці працюють фахівці Одеської обласної станції переливання крові.

Трак LifeSavingTruck для мобільного забору крові. Суспільне Одеса

Процедура забору крові у LifeSavingTruck. Суспільне Одеса

Завідувачка відділу заготівлі крові Ганна Сєдова розповіла, що для здачі крові, з вечора, не можна їсти смажене та жирне, типу: битки, холодці, сало. “Можна каші, також випити гарячий чай з цукром. Об'єм здачі крові: 450 мг. — це велике фізичне навантаження. Тому поїсти зранку треба обов'язково! Також не можна вживати спиртне”, — додала завідувачка.

“Мета проєкту — залучення нових донорів. Привернення уваги до проблеми донорства крові в Україні, особливо під час війни — це дуже актуально!”, — наголошує волонтерка Анастасія. Дівчина каже: згідно з потребами, ця кров надійде в медичні заклади Одеси для військових.

Люди, які брали участь в акції зі збору крові. Суспільне Одеса

Житель Одеси Григорій прийшов здавати кров разом з дівчиною:

“Мене дівчина вмовила прийти і здати кров. Їй не можна, бо вона важить менше 50 кг. То вирішив піти я, бо я ще ніколи не ходив”.

“Я не здаю, бо я 45 кілограмів. Але постійно кажу, що я дуже б хотіла. Проте мені не можна, бо я втрачаю свідомість. Тому я його вмовила. Кажу: якщо не відчуєш сильного дискомфорту якогось, то може будеш ходити — здавати. Він дуже сильно боявся. Зараз, коли стільки поранених військових, — це дуже важливо! Він от казав: “У мене друга позитивна група крові — вона не рідкісна!”. Я кажу: якщо так кожна людина буде казати, то ніхто не піде здавати. — коментує Ліза, дівчина Григорія.

Григорій та його дівчина Ліза. Суспільне Одеса

Мобільний центр донації крові в Одесі. Суспільне Одеса

Нана — донор з досвідом. Дівчина розповіла, що для неї це великий внесок в перемогу.

“Вирішила сьогодні прийти здати кров, бо хочу допомогти нашим бійцям. І я це частенько роблю. Це, окрім грошей, важлива жертва — поділитися частинкою себе.

Після здачі крові, за словами Нани, вона почувається добре:

"Головне — швидко не вставати. А так взагалі без будь-яких побічних ефектів".

Донорка Нана. Суспільне Одеса

Мобільний центр донації крові. Суспільне Одеса

Піни, які отримували за донацію крові. Суспільне Одеса

Раніше у коментарі Суспільному гендиректор "Одеської обласної станції переливання крові" Михайло Бартко розповів, що кров розподілять за призначенням, де буде потреба у ній. За його словами, наразі спостерігається велика недостача через брак донорів.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області