"Бомбочка падає, вибухає і там всі помирають": як в Одесі друкують скиди для дронів на 3D-принтерах

Ексклюзивно
Надруковані скиди для дронів на 3D-принтерах та військовий. З особистого архіву Олени Петренко

Одеський благодійний фонд "UArmyEcopower" займається створенням спеціальних скидів для дронів. Їх друкують на 3D-принтері. Як виникла ця ідея, скільки штук виготовляють у місяць та що для цього необхідно Суспільному в ефірі "Українського радіо Одеса" розповіла директорка організації Олена Петренко.

Як виникла ідея друкувати скиди для FPV-дронів

Олена Петренко розповіла, що фонд "UArmyEcopower" існує з початку вторгнення, його заснував Гліб Варєшкін, який наразі мобілізувався до ЗСУ та став оператором дрона. За її словами, спочатку вони збирали кошти та закупали необхідні речі для військових, ідея створювати щось на ЗD-принтері виникла пізніше:

"У якийсь момент хлопці подумали, що буде круто залучити нову таку індустрію, як 3D-принтинг і це тільки-тільки почало зароджуватися у нас в Україні. Що от з дронів щось скидається, всі оці такі штуки, і хлопці спіймали просто за хвіст оцей початок і тому зараз тут вже повноцінна велика майстерня, де все друкується".

Надруковані скиди для дронів на 3D-принтерах. З особистого архіву Олени Петренко

З чого складається скид для дрона

Інженерна команда винайшла власну модель скиду для FPV-дрона та назвала її "Одеський бичок". Завбільшки вона 15 см та має оболонку для вибухівки.

"Він складається зі спеціальних секцій, всередину заправляється шрапнель, саме уражуючі елементи, які завдають шкоди окупантам, туди вибухівка додаткова, спеціальний вибуховий механізм — це вже роблять самі хлопці, там інженери на позиціях, ми до цього не маємо ніякого стосунку, ми тільки друкуємо саму оболонку під ті параметри, які вони попросили... Дрони на собі несуть ось таку от штучку на спеціальній системі, потім знаходиться на кого це скинути, натискається кнопочка, бомбочка падає, вибухає і там всі помирають", — зазначила Олена Петренко.

Скиди для дронів, які передали військовим. З особистого архіву Олени Петренко

Скільки наразі виготовляє фонд

Очільниця "UArmyEcopower" зауважила, що до початку цього року фонд відправляв на фронт близько 500 штук на місяць, але наразі вдається виготовляти від шести до десяти тисяч скидів на місяць:

"З початку 2024 року стались певні зміни у фонді, я встала до Гліба поруч правою рукою. Ми дуже сильно виросли в обʼємах... Тобто ми виросли з 500 до 10 000 і зараз ми тільки нарощуємо свої можливості".

Надруковані скиди для дронів на 3D-принтерах та військовий. З особистого архіву Олени Петренко

Що необхідно для роботи фонду

За словами Олена Петренко, спочатку для них це було сімейне волонтерство, однак наразі вони стали офіційним благодійним фондом та шукають фінансування.

"Фінансування — це дуже болюча тема, тому що останнім часом взагалі люди якось слабкіше почали донатити... Зараз ми дійшли до того, що потребуємо від свідомих представників бізнесу на наші офіційні рахунки якісь регулярні донати. Рахунки відкриті, підзвітність абсолютно повна, як для податкової, так і для наших меценатів. Ми шукаємо зараз, от налагоджуємо контакти зі свідомим бізнесом, хто готовий якусь комфортну суму нам донатити кожного місяця".

В основному кошти потрібні на закупівлю спеціального пластику, оскільки від неякісного ламаються принтери. Директорка фонду зазначила, що в основному вони використовують різні кольори.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області