"Є підтверджені ураження на 20-30 кілометрів": інтерв'ю з бійцем одеської бригади про те, як працюють FPV на фронті

Війна потребує все більшої кількості безпілотних систем, зокрема, FPV-дронів, на які донатять українці. За допомогою квадрокоптерів Сили оборони відбивають російські штурми та бережуть життя захисників.

Суспільне поспілкувалось зі старшим техніком 126 окремої бригади територіальної оборони з позивним "Аудит". Про те, як хобі допомогло на війні, чи можна порівняти дрони з артилерією, скільки FPV використовують на день та як долучитись до збору для підрозділу 126 ТрО — читайте в інтерв'ю.

Як почалася ваша кар'єра в Збройних Силах України і яким ваше життя було до повномасштабного вторгнення?

Пішов добровольцем на початку вторгнення у березні 2022 року. В самі дні створення 126-ї бригади.

У вас позивний "Аудит". Це якось пов'язано з вашим минулим життям?

Це прямо відображає те, чим я займався до війни. Це були послуги бухгалтерського обліку, аудиту, ревізійна робота, консультування у сфері бухгалтерського обліку. Я дуже довго цим займався, понад 20 років.

На самому початку вторгнення які завдання перед вами стояли й що входило, скажімо, у ваші обов'язки?

Наша бригада на Херсонському напрямку. Ми брали участь у звільненні Херсона. Я попав саме на лінію бойового зіткнення ближче до кінця 2022 року.

Достатньо довго навчався, проходив базову військову підготовку, потім спеціалізовану підготовку, аеророзвідка та інше. Якось відразу обрав цей напрямок. Мені подобалось ще до війни, це було таке хобі. Я знімав дітей, у мене був дрон, перший DJI Mavic.

Як працює рота ударних безпілотників: репортаж з лінії фронту

Як FPV-дрони допомагають знищувати противника? Яка у нього основна функція, як це працює?

Я б сказав, що це нібито керований снаряд. Хтось з українських блогерів або медійників сказав, що дрони – це нова артилерія. Я частково з цим погоджуюсь. Коли нам не вистачало артилерії, був снарядний голод, то ці "пташки", по суті, замінили артилерію. Ми швидко навчилися залітати на них далеко. Починали з декількох кілометрів, а зараз є підтверджені ураження на 20-30 кілометрів.

Якщо говорити про досвід саме 126-ї бригади, скільки дронів-камікадзе потрібно: щодня та при активній фазі наступу?

По-перше, складно оцінити у межах цілої бригади, по-друге, це — чутлива інформація. Але можу сказати, що один екіпаж застосовує 20-30 дронів на добу протягом свого чергування. Тобто, як артилерійські снаряди, поки є цілі й поки є, що вражати — вони постійно летять.

Як відомо, зараз благодійний фонд "Хвиля-91" відкрила збір на закупівлю дронів. Розкажіть детальніше, яка сума потрібна і про яку кількість дронів йде мова?

Два з половиною мільйони гривень, що дозволить виготовити 150 FPV-дронів. Це дуже важливо для нас. Можу обіцяти, що дрони виконають свою місію і полетять за призначенням.

З Вашого досвіду, що або який випадок запам'ятався найбільше, коли працювали саме дронами?

Нещодавно наш дуже талановитий пілот збив FPV-дроном російський дрон-камікадзе, а саме безпілотник літакового типу. Екіпаж випадкового побачив його та вирішив знищити. А збитий ворожий дрон — це збережені життя наших бійців та ціла техніка.

Інформація та реквізити збору на FPV-дрони для підрозділу 126 окремої бригади тероборони на фейсбук-сторінці благодійного фонду "Хвиляʼ91".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області