Черешня, полуниця, абрикос, лохина: на які фрукти та ягоди впали ціни в Одесі

Після тижневих дощів асортимент сезонних фруктів на одеському "Привозі" збільшився. У продажу є черешня, полуниця, абрикос, персик, лохина. Які місцеві фрукти дорожчі за імпортні, що купують жителі Одеси та чи стане цьогорічне варення дорожчим ніж минулого року — у матеріалі Суспільного.

Євгенія торгує на "Привозі" абрикосом. Жінка розповіла, що цей фрукт з’явився на прилавках нещодавно. У продажу є як імпортний, так і український, однак український абрикос по вартості дорожчий.

"Він тільки з'являється, лише перший день сьогодні в нас. 100 гривень молдавський і 120 наш, він трошки дорожчий на закупці. Є також нектарин, сливовий та манговий. Той, що схрещений з манго дуже рідкісний, його важко знайти. Коштують 120 та 150 гривень", — сказала Євгенія.

Покупчиня Наталя купила абрикос по 35 гривень за кілограм. Вона зазначила, що буде робити варення, бо заморозити фрукти в цьому році не вийде.

"Раніше ми морозили фрукти, а зараз робити це неможливо, світло вимикають. Тому купила на закрутки, будемо варити компоти та варення", — прокоментувала жінка.

На відміну від абрикоса, лохина не падає в ціні. Покупчиня Олена розповіла, що віддала 500 гривень за кілограм.

"Українська лохина трохи дорожча, але смачна, як в лісі. Зараз вона коштує 500 гривень. У липні буде дешевше, поки вона тримає нормальну ціну", — зазначила Олена.

Продавчиня Інна відзначила, що весь товар привозять переважно з України, зокрема з Одеської області.

"Зараз з Молдови нічого не привозять, митниця не пускає. Все з Одеської області: Кілія, Подільськ. Полуниця, черешня, абрикос — все з України. Ціна 150, 90 і 100", — озвучила вартість фруктів Інна.

Надія також продає на "Привозі". За її словами, ціни на сезонні фрукти залишилися на рівні минулого року та не підіймалися.

"Ціни в нас як у всіх, навіть нижче, щоб всі приходили купували. Цього року багато фруктів: черешня, персик, абрикос. Тому вартість на них набагато менша, ніж була минулого року", — відзначила продавчиня.

Покупця Володимира ціни влаштовують. Чоловік розповів, що під час покупки, перш за все, орієнтується на якість.

"Я завжди дивлюсь на якість. Підходжу, все куштую і тільки тоді беру. Ціни тут менші, ніж у нас на Белінського, там взагалі за межею", — зізнався Володимир.

Галина — гуртова продавчиня на "Привозі". За її словами, фрукти на закрутки та варення люди беруть гуртом.

"Купують по 40, 30, 20 ящиків. Є "оптовики", які беруть одразу по 50 ящиків, а є ті, які тільки по два ящики. Зазвичай беруть на закрутки, людям треба якось жити", — розповіла Галина.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області