На Одещині зафіксували понад сотні скарг за порушення мовного закону

Рекламна вивіска в Одесі, розміщена недержавною мовою. Фото: Одеська міська рада

До Уповноваженого із захисту державної мови від початку року надійшло 165 скарг від жителів Одещини. Майже третину порушень мовного законодавства зафіксували у використанні зовнішнього візуала та реклами.

Про це 20 травня повідомила представниця Уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк.

За її словами, у порівнянні з іншими областями, на Одещині показник вищий. Найбільше скарг отримали через використання вивісок, виконаних недержавною мовою.

"Так склалося історично, що більшість вивісок, виконаних недержавною мовою, розміщені без необхідних дозволів і підлягають демонтажу. Підприємці, які узгоджували колись ці вивіски, зараз отримують рекомендації привести їх у відповідність до вимог закону", — зазначила Ярослава.

Станом на сьогодні розпочали 34 заходи державного контролю, додала представниця Уповноваженого із захисту державної мови. На порушників склали адміністративні протоколи.

"Вивіски, виконані недержавною мовою — порушення закону. Обличчя нашого міста поступово змінюється в плані дерусифікації зовнішнього простору. Причиною цьому стали вже крайні заходи: штрафи й демонтаж", — підкреслила Ярослава Вітко-Присяжнюк.

Ярослава Вітко-Присяжнюк також додала, одесити сьогодні "тригерно" ставляться до проявів у публічному просторі порушень мовного законодавства. Вона закликала підприємців уважно ставитися до розміщення інформації загального ознайомлення та оформлювати її державною мовою.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області