Проспект Незламних, Європейська площа та вулиця: як проголосували одесити за перейменування топонімів

Одеська гавань (вид зверху, вул. Рішельєвська, Одеський національний академічний театр опери та балету). whc.unesco.org

В Одесі завершилось електронне опитування щодо перейменування 14 обʼєктів топоніміки міста. Одесити голосували за нові назви для проспекту Гагаріна, Катерининської площі та вулиць Маршала Говорова, Жуковського і Буніна.

Про результати голосування 20 квітня повідомили в Одеській міській раді.

Опитування проводилось з 10 до 20 квітня на вебпорталі "Соціально активний громадянин". Одесити підтримали всі запропоновані назви, однак щодо деяких була боротьба. Наприклад, не всі підтримали перейменування вулиць Буніна, Маршала Говорова, Жуковського та Лесі Українки, проспекту Гагаріна, а також Катерининської вулиці й площі.

Одеська міська рада

У голосуванні за перейменування вулиці Буніна на Поліцейську взяли участь 750, з яких 445 були за і 305 — проти. За перейменування вулиці Маршала Говорова на Добровольців проголосували за 491 людина, проти — 203. За нову назву для Жуковської 494 голосів було за, 247 — проти. За перейменування вулиці Лесі Українки на честь Олени Пчілки проголосували 600 людей, проти — 173.

У голосування за нову назву для проспекту Гагаріна взяли участь 770 людей, з яких 464 підтримали, а 306 були проти. Найбільшу кількість голосів зібрала Катерининська вулиця — 779, з яких за 490, проти 289. А перейменування площі зібрало 725 голосів: 485 — за, 240 — проти.

Далі ці назви має затвердити сесія Одеської міської ради.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області