Фігуранта справи вбивства Катерини Гандзюк Павловського засудили умовно

. Фото: Суспільне Одеса

Приморський районний суд Одеси визнав винним Ігоря Павловського у замовчуванні фактів щодо нападу на херсонську чиновницю Катерину Гандзюк. Чоловіка засудили на 2 роки позбавлення волі з іспитовим терміном в 1 рік. Про це повідомила кореспондентка Суспільного.

До засідання Ігор Павловський долучився за допомогою відеозв'язку з Київського слідчого ізолятора. Під час засідання він вибачився перед родичами Катерини Гандзюк та визнав свою провину.

"Я визнаю свою провину, те, що так вийшло. Дуже сильно шкодую та каюсь. Хочу ще раз публічно вибачитися перед батьками Катерини Гандзюк", – сказав Павловський.

За словами прокурора Ярослава Ущепівського, Павловського звинувачували у посередництві при нападі на Катерину Гандзюк. А саме в тому, що він надав транспорт виконавцям нападу та приховав інформацію про злочин від правоохоронних органів.

"Павловський знав, хто цей злочин вчинив та певні обставини, але він забезпечив 17 серпня 2018 передачу коштів, які повинні були використати Торбін та Васянович для уникнення кримінальної відповідальності. Крім того він забезпечив те, що Одінцов відвіз Торбіна та Васяновича на автовокзал Херсону, а в 2019 році надав неправдиві показання", – розповів прокурор.

Прокурор. Фото: Суспільне Одеса

Згідно з угодою про винуватість, яку підсудний підписав із прокурором, Павловському призначили 2 роки позбавлення волі із 1 роком іспитового строку. Якщо протягом року Ігор Павловський не скоїть кримінального правопорушення, він буде вільним.

Потерпілі – батько Катерини Гандзюк Віктор Гандзюк та її чоловік Сергій Денисов – не заперечували проти визнання документа.

Справа Гандзюк: Павловського засудили на 2 роки з іспитовим строком. Фото: Суспільне Одеса

Також суд лишив без розгляду клопотання про моральну компенсацію потерпілим у сумі 500 тисяч гривень. Вони написала заяви про те, щоб його не розглядали.

ОНОВЛЕНО

Позицію щодо вироку Ігорю Павловському повідомила адвокатка родини Гандзюк Ольга Веретільник.

"Я б не сказала, що ми якісь позитивні емоції відчуваємо. Це просто факт, це умова угоди, за угодою люди отримують мінімальний розмір покарання. Подальші дії відбуватимуться в справі за обвинуваченням Мангера, які слухаються в Дніпровському районному суді Києва", – пояснила Ольга.

Вона запевнила, що там досліджуватимуть докази свідків. Родина Гандзюк планує брати участь у судовому розгляді справи.

Нагадаємо, 9 жовтня у Дніпровському районному суді Києва завершився допит чотирьох свідків справи про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. За словами фігуранта справи Ігоря Павловського, напад на неї організували голова Херсонської облради Владислав Мангер та його радник Олексій Левін, оскільки та "забагато гавкала".

Що відомо

  • У липні 2018 року радницю херсонського міського голови та чиновницю міськради Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Жінка саме прямувала на роботу.
  • За чотири місяці після нападу Катерина померла в столичній лікарні.
  • Ігорю Павловському закидали керівництво злочинним угрупованням. Восени 2018 року його затримали за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України (затримання уповноваженою особою без ухвали слідчого судді) за співучасть в організації вбивства Гандзюк, після чого суд відправив його під варту.
  • На початку квітня 2019 року йому змінили обвинувачення зі співорганізації на замовчування вбивства, через що термін покарання зменшується до трьох місяців.
  • Пізніше Павловського нібито через погане самопочуття відпустили під домашній арешт, а згодом взагалі залишили без запобіжного заходу.
  • 20 січня 2020 року в Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, яким нібито керував Ігор Павловський.
  • Виконавці нападу на Катерину Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення.
  • Замовником нападу за офіційними даними нині вважається голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі Катерини Гандзюк наполягають на тому, що замовників троє.
  • Вони вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну. Останнього підозрюють в організації злочину.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет.