Чотири судна вже пройшли шлях гуманітарного коридору в Чорному морі — Гуменюк

Наталя Гуменюк, начальниця пресцентру Сил оборони Півдня. Джерело: АрміяInform

Чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.

Про це 4 вересня повідомила начальниця пресцентру Сил оборони Півдня Наталя Гуменюк під час брифінгу в Media Center Ukraine.

"Дійсно, чотири судна вже пройшли цей шлях. І це не один випадок, який можна віднести до випадковості — а це вже досить налагоджена, хоч і обережна, але система", — зазначила очільниця пресцентру.

Вона також зауважила, що судновласники ретельно підходять до вивчення маршруту та імовірності будь-яких загроз:

"Судновласникам запропоновано скористатися такими гуманітарними коридорами, але проголошено і ті ризики, які є. Зокрема, ворог не припиняє активності тактичної авіації над Чорним морем, регулярно навідуючися саме в райони, де може пролягати гуманітарний коридор, здійснюючи психологічний тиск на судновласників, з огляду на те, що поводитися росіяни здатні абсолютно неадекватно, з використанням і авіації, і свого флоту, який в досить розгорнутій кількості перебуває в акваторії Чорного моря та має ракетоносії час від часу, які фігурують на чергуванні. Крім того, залишається небезпека і замінованого моря".

Тимчасовий коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово буде використовуватися для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області