У Чорному морі йдуть бої за стратегічно важливі "вишки Бойка" — британська розвідка

Самохідна плавуча бурова установка (СПБУ) "Петро Годованець" в смт. Чорноморське (Крим), 2012 рік. Фото: УНІАН

У Чорному морі між українськими та російськими морськими й повітряними силами ведуться бої за стратегічно важливі газові та нафтові платформи між Кримом і Одесою.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки за 27 серпня.

"Платформи мають цінні ресурси, проте, як і острів Зміїний, вони також можуть використовуватись як передові бази розгортання, місця для посадки вертольотів і розміщення ракетних систем великої дальності", — йдеться у повідомленні.

Також там нагадали, що минулого тижня російський літак обстріляв український військовий малий катер, який перебував біля так званих "вишок Бойка" на північному заході моря. Та те, що після повномасштабного вторгнення Україна завдала ударів по декількох платформах, які контролюються Росією.

У коментарі Суспільному речник ВМС України Дмитро Плетенчук зазначив, що подібних операцій у Чорному морі він не може підтвердити:

"Подібних операцій наскільки мені відомо ми не проводимо, це, мабуть, питання не до нас, якщо це відбувається. Єдине, що я можу підтвердити, що будь-які операції в акваторії Чорного моря здебільшого відбуваються за нашої підтримки або участі, але щодо конкретних об'єктів станом на зараз мені не відомо".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області