"Видання "Думська" їх не цікавило саме як ЗМІ": в одному з одеських видань провели обшук

Оновлено
Вхід до редакції "Думської", Одеса. Фото: Олександр Гіманов

У редакції одеського видання "Думська" проводили обшуки. Про це повідомили у телеграм-каналі видання. Підтвердили інформацію також у поліції.

ОНОВЛЕНО. 13:11. Обшук завершився, повідомили у виданні. Співробітників допустили до робочих місць, однак слідчі дії тривають.

За їхніми даними, обшук проходив в межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 190Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, ч. 3 ст. 28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч. 3 ст. 358Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, ч. 4 ст. 358Використання завідомо підробленого документа, ч. 2 ст. 364Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, ч. 3 ст. 362Несанкціоновані зміна, знищення або блокування електронної інформації або її перехоплення чи копіювання, ч. 2 ст. 366Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, ч. 3 ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, ч. 2 ст. 15Замах на кримінальне правопорушення Кримінального кодексу України. У поліції додали, що не вилучають техніку редакції та не перешкоджають роботі медіа.

Водночас у своєму повідомленні видання вказує на те, що обшук заблокував роботу редакції, а дехто зі співробітників не може потрапити на робоче місце. Також у ЗМІ вважають, що причиною обшуку може бути політичне тло:

"Для нас все очевидно — це чергова спроба "Слуг народу" припинити будь-яку критику на свою адресу. ... Також ми активно висвітлювали останні атаки обласної влади на волонтерські центри та ганебну ситуацію, коли заступником голови Одеської облради залишається представник ОПЗЖ Шкарівський. Зв'язок, як нам здається, очевидний".

ДОПОВНЕНО. 15:30. Як повідомили в персслужбі управління СБУ в Одеській області, обшуки не стосуються роботи видання. У рамках цього провадження служба повідомила про підозру депутату місцевої облради, а також його дружині та помічнику. Для встановлення обставин злочину проводиться комплекс слідчих дій та відбуваються обшуки в офісі.

ДОПОВНЕНО. 12:33. Головний редактор видання "Думська" Олег Константинов розповів Суспільному, що слідчі дії розпочалися близько десятої ранку, їх ведуть поліцейські та представники СБУ. Також він зазначив, що до статей, за якими проводять обшук, видання не має жодного стосунку.

"Ми не чиновники, не посадові особи, не займаємося бізнесом. Тобто я не розумію, що вони шукають і бачу тут лише перешкоджання законній діяльності журналістів. ... І ми пов'язуємо це, на сам перед, з серією публікацій: останні тижні ми видали кілька розслідувань щодо корупції в керівництві обласної ради, в керівництві ОВА", — заявив головний редактор.

Головний редактор видання "Думська" Олег Константинов. Фото: Суспільне Одеса

Олег Константинов додав, що через обшук ні його, ні інших співробітників не допускають до робочих місць та техніки. Він додав, що, можливо, з приводу цієї ситуації видання звертатиметься з заявою до ДБР та прокуратури.

ДОПОВНЕНО. 13:52. Після обшуку Олег Константинов розповів Суспільному, що поліція нічого не вилучила, а техніка лишилась у робочому стані.

"В мене в руках ухвала суду, підписана суддею Федулєєвою, це Київський районний суд Одеси, ці слідчі дії відбувались в рамках судового провадження щодо депутата обласної ради Миколи Дерев’янка, це якесь там майно у Затоці та земельні ділянки у Роздільнянському районі, і цікавив їх Михайло Шмушкович, це депутат обласної ради, член редакційної ради "Думської". Тобто видання "Думська" їх не цікавило саме як ЗМІ", — розповів головний редактор.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області