"Темники" були, але їх проігнорували: кореспондентка "Укрінформу" в Одесі про скандал у виданні

Власні кореспонденти державного інформаційного агентства "Укрінформ", у тому числі в Одесі, у грудні 2023 року отримали від керівництва списки з бажаними та небажаними темами для висвітлення, але вирішили не спиратися на них.

Про це в коментарі Суспільному повідомила власна кореспондентка "Укрінформу" в Одесі Ганна Бодрова.

За її словами, завдання було від гендиректора (з листопада 2023 року гендиректором "Укрінформу" був Олексій Мацука, — ред.). У ньому були зазначені бажані та небажані спікери. Наприклад, на Одещині серед бажаних був голова Одеської ОВА Олег Кіпер. Теми, які журналістці запропонували для висвітлення, він озвучив на пресконференції, яка відбулась напередодні нового року в спорткомплексі "Олімпієць".

"Зокрема, серед небажаних по Одещині був БратчукСергій Братчук — голова Громадської ради при Одеській ОВА та речник Української добровольчої армії "Південь". Потім, коли власкори озвучили здивування цими списками, нам видали нові списки, де небажані вже стали бажаними. Ми всією кормережею прийняли рішення не спиратися на ці списки та висвітлювати події незалежно від того, в якій колонці спікер", — зазначила Ганна Бодрова.

Напередодні "Українська правда" написала, що ексочільник "Укрінформу" Олексій Мацука міг поширювати серед працівників агенції "темники"Те́мник (від слова «те́ма») — документ, вказівка державної влади для журналістів та ЗМІ, що має на меті змінити редакційну політику цього ЗМІ і таким чином вплинути на точку зору аудиторії ЗМІ щодо тих чи інших суспільних подій. Зазвичай, термін стосується пострадянських країн, в основному, України та Росії. — перелік тем та спікерів, зокрема опозиційних, небажаних для висвітлення. Цю посаду Мацука обіймав з листопада 2023 року.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області