За сім місяців через "зерновий коридор" Україна експортувала 22 млн тонн агропродукції

. Зерно. Ілюстративне фото: Суспільне Одеса

Понад 22 мільйони тонн аграрної продукції Україна експортувала через за час роботи "зернового коридору". Про це 1 березня на пресконференції у "Медіацентрі Україна" розповіла посол Міністерства закордонних справ України з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева.

За словами Ольги Трофімцевої, зараз Україна експортує закордон в кращому випадку 60-65% від тих обсягів поставок агропродукції, які були до початку повномасштабного вторгнення.

"Загалом вже понад 22 млн т аграрної продукції було поставлено з початку роботи “зернового коридору”. Зернових та олійних – понад 18 млн т", – заявила вона.

Трофімцева зазначила, що Україна могла б експортувати набагато більше продовольства, якби морські порти працювали на повну потужність.

Найбільші покупці української продукції через "зерновий коридор" це Іспанія, Китай та Туреччина.

Що відомо

  • Робота портів Одещини стала можливою внаслідок підписання угод щодо експорту зерна між Україною, Туреччиною та ООН 22 липня. Такий самий договір з Туреччиною та ООН підписала Росія.
  • Перше судно Razoni з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Триполі.
  • Україна закликає ООН і Туреччину почати переговори про продовження дії "зернової угоди"

Читайте також

  • Урожай з портів Одещини почнуть вивозити "Дунайським зерновим шляхом": як він працюватиме
  • На Одещині стартувала посівна: які культури вирощуватимуть
  • Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області