Через "зернові" коридори в Чорному морі з Одещини планують вивозити 3 млн тонн агропродукції щомісяця

Ексклюзивно
. Зерно на судні. Фото ілюстративне: usm.media

Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця. Про це розповіла Суспільному директорка Департаменту аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова.

Йдеться про порти "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний". Перші два запрацюють цього тижня, останній долучать з наступного. За словами Стоянової, у мирний час з акваторії цих портів вивозили близько п'яти мільйонів тонн зерна щомісяця. Наразі через коридори планують вивезти понад три млн тонн. Альтернативними шляхами (залізницею, вантажівками та через дельту Дунаю) у червні вдалося вивезти 2,2 млн тонн зерна.

Скільки зерна залишається в країні

"З початку російської агресії у нас лишилося понад 25 млн тонн зерна минулого року. По сьогоднішній день ми експортували близько семи млн. Все інше у нас ще є. У першу чергу будуть вивозити залишки минулого року. У нас їх близько 18 млн тонн зерна", — розповіла Алла Стоянова.

Ще є зерно з нового врожаю: у всій країні вже зібрали перші 10 мільйонів тонн, з них 1,8 — в Одеській області.

Україні не загрожує продовольча криза

За словами Стоянової, в Україні не буде продовольчої кризи, адже вітчизняні фермери зазвичай збирають в п'ять-шість разів більше зерна, ніж треба для внутрішнього ринку. Для прикладу, минулого року був рекордний урожай 107 мільйонів тонн, при тому, що українці щороку споживають не більше 20 мільйонів.

Питання продовольчої кризи, за словами чиновниці, нагальне для країн, які не отримають наше зерно: в Африці, Європі та на Близькому Сході. Франція, Німеччина, Італія та Іспанія вже відчули дефіцит соняшникової олії, додала Алла Стоянова.

Читайте також

  • Експорт зерна з морпортів Одещини почнеться за два тижні. Бюджет отримає мільярд доларів на місяць — Мінінфраструктури
  • Судна з одеських портів виходитимуть у складі караванів. Вже приймають заявки судновласників
  • Збитки від блокування портів в Україні склали мільярди доларів. Інтерв'ю із заступником голови АМПУ

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області