Одеський оперний театр продовжує свої репетиції під час війни. Наразі артисти готуються до другого гала-концерту, що відбудеться в режимі онлайн. Як це відбувається бачили журналісти Суспільного.
Артистка Наталія Івасенко на гала-концерті виконає партію Кітрі у спектаклі "Дон Кіхот" Людвіга Мінкуса, в репертуарі балерини ця партія понад шість років. Після початку війни жінка на тривалий час припинила репетиції і повертатись до них зараз, каже, складно:
"Складність, по-перше, фізична, після великої перерви. По-друге, емоційна. Адже коли карантин був, було бажання працювати, щось качати, щось робити. Цього разу навіть бажання не було. Плюс у мене є дитина, ми змушені були виїхати на якийсь час".
Без рідних стін та улюбленої роботи було нелегко, розповіла артистка. Самостійно намагалась проводити розминку, але пуанти змогла вдягти лише в стінах оперного. Закладу дозволили працювати, проте без можливості приймати глядачів. Саме тому концерт відбудеться в режимі онлайн.
"Дуже важко, пустий чорний зал, коли ти звик виходити на сцену й чути це дихання, оплески, навіть квіти", – розповіла Наталія.
Партнер Наталії – Дмитро Шарай. У нього так само була велика перерва у балеті, й тепер, каже, повертається до нього як вперше, хоч займається своєю справою близько 27 років:
"Я два місяці перших практично був за кермом, волонтер, тому навіть нічого не робив. Після трьох місяців перерви балет відновлюється, звичайно, довго".
Відновити роботу Оперному театру під час війни дозволили з середини травня. Для артистів балету така перерва стала катастрофою, пояснює педагог-репетитор Юрій Карлін. Зараз вони намагаються повернути свою попередню форму на щоденних уроках, а з репертуару театру прибрали російських композиторів:
"Для артиста балету пропустити два дні, це вже велика проблема. А пропускати місяцями, розумієте, це дуже важко. Ми не можемо надолужувати швидкістю, ми відновлюємо форму потихеньку".
У балетній трупі наразі працюють 55 учасників, це майже половина від усієї кількості. Інші виїхали за кордон, тому ставити номери доводиться з урахуванням обмеженої кількості учасників, каже завідувач трупи Гаррі Севоян:
"Ми обираємо номери, які можуть йти у нас в концерт, знову ж таки, це через обмеження щодо кількості людей. Якісь спектаклі ми можемо давати навіть з такою кількістю.
Він розповів, що попри війну й тривалу перерву наразі робота йде повних ходом. Учасників регулярно продовжують запрошувати для виступів за кордон, але допоки в Україні війна, виїхати немає можливості.
Читайте також
- Не хочуть асоціювати себе з росіянами: історії одеситів, які перейшли на українську після повномасштабної війни
- Відкриваються, щоб прогодувати сім'ю та персонал. Власники курортних баз Одещини готуються до літнього сезону
- Музичний фестиваль Odessa Classics вперше відбудеться не в Одесі. Що відомо
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області