Відкриваються, щоб прогодувати сім'ю та персонал. Власники курортних баз Одещини готуються до літнього сезону

Ексклюзивно
Суспільне Одеса

Попри війну та ракетні удари по туристичній інфраструктурі в Одеській області готуються до літнього сезону. У Сергіївці частина власників туристичного бізнесу планує відкривати бази відпочинку. Не дивлячись на закриті для відвідування пляжі, вони шукають альтернативи та сподіваються на певну кількість відвідувачів, які допоможуть вийти в нуль та не зазнавати збитків. Про це повідомив кореспондент Суспільного, який поспілкувався з власниками.

Власники однієї з баз відпочинку у Сергіївці Одеської області цьогоріч вирішили відкривати бізнес попри війну. На території є басейн – альтернатива закритим пляжам. Адміністраторка Надія Рудницька розповіла про те, що вагалися довго, адже за рахунок бази живе її сім’я і люди, яким вони дають роботу.

"Взагалі, це таке складне питання, але треба жити, треба людям працювати й хочеться якось підбадьорити тих, хто хоче відпочити, тих, хто хоче відволіктися від буднів і найстрашнішого, що в нашій країні відбувається. Тому вирішили відкритися, потрошечки дати людям працювати", – розповіла вона.

Ціни для відвідувачів залишили такими ж, які були й торік. Працівники бази сподіваються, що до них приїде частина постійних клієнтів. Перші відпочивальники вже прибули на відпочинок.

"Дуже важливий для мене цей відпочинок, тому що хотілося вивести свою дитину, дуже втомилася від цих сирен, від цих новин, просто хотілося оздоровитися, подивитись на ці чудові рози, на цю воду", – поділилася відпочивальниця Ольга Кузнецова.

Суспільне Одеса

Наразі деякі ресторани Сергіївки відчинилися, втім відвідувачів там немає. Власниця одного з них Кароліна Шмичкова розповіла Суспільному про те, що зазвичай у травні вони починали працювати на повну, разом із появою перших туристів.

"Ми дуже сподіваємось, що цьогоріч усе ж таки приїдуть наші улюблені гості, відвідають національну кухню, але поки що немає нікого. Тому чекаємо і сподіваємось. Ми будемо працювати, тому що в нас є наш персонал і ми не можемо цих людей підвести. Вони на нас розраховують, адже, якщо ми закриємось, то людям не буде де отримувати зарплату. Десь вглибині душі ми розуміємо, що не буде цьогоріч сезону, а якщо й буде, то буде зовсім малий", – сказала жінка.

Суспільне Одеса

На ринку у Сергіївці можна знайти магазинчики із пляжними іграшками та аксесуарами. В одному з них торгує Сергій Осадчий. Хлопець каже: більшу частину доходів ОТГ давав саме туризм.

"Чого чекаємо від цього року? Ну, в першу чергу, перемоги. В цьому році якихось розрахунків на те, що тут буде хтось відпочивати, окрім того, що будуть люди в санаторіях на реабілітації не доводиться сподіватись. Залишається лише сподіватись на краще. Єдине що в нас залишається – лиман, на якому люди зможуть відпочивати", – розповів Сергій Осадчий.

Читайте також

  • Цього року курортний сезон в Одесі та області не відкриватимуть. Все через те, що у Чорному морі курсують кораблі РФ, а пляжі й море заміновані.
  • Попри війну та невідкриття курортного сезону. Один з клубів Одеси запрошує гостей
  • Дев’яносто шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області