Державна екологічна інспекція перевірила воду, яка надходить з Чорного моря до Куяльницького лиману на Одещині. Це відбулося після звернення місцевого жителя. Лабораторні дослідження показали, що вода відповідає усім граничним нормам та не містить забруднюючих речовин.
Як повідомив старший держінспектор з охорони навколишнього середовища Андрій Островський, до екоінспекції надійшло звернення від громадянина щодо можливого забруднення води, яка надходить з Чорного моря до Куяльницького лиману.
"До Державної екологічної інспекції надійшло звернення громадянина щодо того, що з Чорного моря здійснюється скид води Куяльницького лиману. І у цих водах вбачається, на його думку, місце забруднюючих речовин", — пояснив Островський.
Інспектори відібрали проби води для проведення лабораторних аналізів. Провідна спеціалістка відділу інструментально-лабораторного контролю Одещини Надія Коновалова пояснила, які саме показники перевірялися:
"Дослідження проводилися на основні хімічні показники, які ми уповноважені. Тобто це солоність, PH, хлорид, фосфати, азотомонійна група і кисень біологічний".
В.о. начальника наукового відділу нацпарку "Куяльницький" Наталія Брусенцова розповіла, що запуск морської води у лиман розпочався ще у 2014-2015 роках після проведення відповідних досліджень науковими установами міста Одеси.
"Десь у сезон 2014-2015 року стала поступати морська вода у Куяльницький лиман. Тоді розробили певний регламент, за яким має працювати ця труба. Вони обрали це як на той час найкраще рішення для вирішення проблем Куяльника", — пояснила Брусенцова.
За її словами, морська вода використовується для зниження надмірної солоності лиману: Однак активіст Борис Капачкін, який і звернувся до держекоінспекції, має протилежну думку. Він вважає, що наповнення лиману морською водою протягом 10 років призвело до негативних наслідків.
"Проблема полягає у тому, що наповнення ось цією водою Куяльницького лиману за 10 років призвело до того, що рівень лиману впав. І це не зупинило тих людей, які чинять ось цей геноцид. У чому проблема? Проблема у тому, що це не чиста морська вода. У ній містяться хлорорганічні сполуки, тобто мильні речовини, пестициди, детергенти, тобто отрути, важкі метали", — стверджує Капачкін.
За словами активіста, через це відбулося накопичення шкідливих речовин на дні лиману, що призвело до пошкодження лікувальних грязей.
Лабораторні дослідження зразків води, проведені екоінспекцією, не підтвердили занепокоєнь активіста. За результатами аналізів, вода відповідає всім нормам для морської води.
"Вода, з якою ми проводили аналіз, є чистою, відповідає усім гранично допустимим концентраціям, які відносяться до морської води", — підтвердила Надія Коновалова.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області