Перейти до основного змісту

"Поступово повертаємось до рівня довоєнного стану": понад 170 агропідприємств Миколаївщини у 2024 році відновили роботу

Збирання зернових культур у одному з господарств області. Миколаївщина, липень 2024 року. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

У Миколаївській області у 2024 році відновили діяльність понад 170 сільгоспвиробників з тих, що припинили роботу після початку повномасштабної війни. Станом на десяте грудня обстежено від залишків боєприпасів понад 140 гектарів землі.

Про це під час брифінгу 10 грудня розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації Олена Піскун.

За її словами, відновлюють свою діяльність як підприємства, що працюють у галузі рослинництва, так і в галузі тваринництва.

"З трьох тисяч сільськогосподарських підприємств, які в області звітують, 100 виробляють продукції тваринництва поряд із рослинництвом", — сказала посадовиця.

Корови у стійлі в одному з фермерських господарств Миколаївщини, 2024 рік. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Олена Піскун зазначила, внаслідок окупації частини області та бойових дій 288 тисяч гектарів агроземель були забруднені вибухонебезпечними предметами.

"Вже на сьогодні обстежено забруднених вибухонебезпечними предметами 141 тисяча, з яких 32 тисячі гектарів підлягали розмінуванню і фактично 16 тисяч розміновано. Ви розумієте, що ці площі поступово вводяться в сівозміну, вводяться в обіг. І таким чином наші аграрії сьогодні звітують про збір врожаю з площі 1,3 мільйона гектарів, якщо той рік було 1,2 мільйона гектарів", — розповіла Олена Піскун.

"Значна частина аграріїв, не чекаючи роботи операторів, виходять самостійно в поле, там де можуть — обстежують, заходять і обробляють свої поля. Таким чином площі поступово збільшуються і на наступний рік ми сподіваємося, що цей показник вийде вже на 1,4 мільйона гектарів. Поступово повертаємось до рівня довоєнного стану".
Залишки снарядів, що знайшли сапери під час обстеження й розмінування поля на Миколаївщині, 2024 рік. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

В області збільшують площі вирощування нішевих культур — льон, гірчиця, соя тощо.

"Цей показник у нас на сьогоднішній день становить 64 тисячі гектарів проти 40 тисяч торік. Тобто підприємства переходять на виробництво нішевих культур, які дають їм додатковий прибуток – особливо в умовах, коли у нас заблоковані порти і є складнощі з реалізацією сільськогосподарської продукції", — зазначила Піскун.

2024 року, каже директорка департаменту, на Миколаївщині зібрано 2 мільйони 100 тисяч тонн зерна – на 300 тисяч тонн менше, ніж у 2023 році. Валовий врожай зменшився через рекордно спекотну погоду влітку. Найбільше, каже Олена Піскун, посох соняшник – його валовий збір склав 76 відсотків від показника 2023 року – 676 тисяч тонн.

Соняшник у полі, що посох у спекотну погоду, 2024 рік. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За попередніми даними, 2024 року з Миколаївщини експортовано сільгосппродукції на суму 700 мільйонів доларів США. За словами посадовиці, це 96 відсотків усього експорту з області.

Директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Восени аграрії регіону засіяли озимими культурами 600 тисяч гектарів — це на майже 70 тисяч гектарів більше, ніж 2023 року. Станом на 10 грудня, каже директорка департаменту, озимі посіви перебувають у доброму та задовільному стані.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції