У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї реставрують унікальне для регіону триметрове дзеркало 19 століття та керамічний камін, імовірно німецького виробництва. Роботи виконують в рамках реекспозиції на третьому поверсі Старофлотських казарм.
Про це 11 листопада 2024 року журналістам Суспільного розповів реставратор Миколаївського обласного краєзнавчого музею Володимир Гаврилов.
З елементами каміна працюють на місці майбутньої експозиції. Деталі прикладають до тих місць, де вони будуть закріплені. Всього в розпорядженні реставраторів таких 84. Деяких частин не вистачає для того, щоб зібрати камін повністю, каже Володимир.
"У зв’язку з тим, що нема об’єму, і нема, мабуть, половини бокових елементів, будемо робити тільки фасад каміна", — пояснює реставратор.
Певні деталі відновлюють, інші потрібно створювати власноруч з гіпсу. Для цього виліплюють модель, створюють форму, у яку потім заливають гіпс. Згодом елемент тонують, ґрунтують та розфарбовують. Аби зробити імітацію "глазурі", деталь вкривають лаком.
У майстерні музею реставраторка Валерія розфарбовує акриловими фарбами частину, що буде встановлена на каміні. Дівчина каже, складність полягає у розмальовці візерунків: слід правильно підібрати колір.
Зо два тижні керамічний камін буде зібраний, говорить Володимир. Поруч стоїть відреставроване дзеркало, виготовлене на початку 19 сторіччя. Зі слів експерта, до потрапляння в музей воно було розміщене у лазнях на вулиці Артилерійській.
"Стан дзеркала був дуже поганий, тому що стояло воно в міській лазні. Де була і вологість висока, і пліснява, і багато забруднень", — розповідає Володимир.
Скло дзеркала нове, ліпнину на рамі відновили, а втрачену мармурову стільницю замінили імітаційною. Дзеркало такого зразка на Миколаївщині єдине, розповідає майстер.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.