Перейти до основного змісту

Російські війська під час нічного обстрілу Миколаєва цілеспрямовано били по цивільних — Кім

Зруйнований обстрілом приватний будинок. Миколаїв, 11 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Військові армії РФ в атаці на Миколаїв вночі 11 листопада використали ймовірно термобаричний тип заряду "Shahed". Окупанти свідомо завдавали ударів по житлових кварталах міста.

Про це розповів начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім у телемарафоні "Єдині новини".

"Доба була, як і тисяча попередніх, але, на жаль, у нас п'ятеро загиблих".

За словами Віталія Кіма, російські війська цілеспрямовано завдають удари саме по житлових кварталах з метою залякування людей.

"На мою особисту думку, росіяни вдруге, як і рік тому, почали використовувати тактику залякування мирних людей. Тому що в сьогоднішньому "шахеді", ймовірно, заряд був іншого типу – термобаричнийТермобаричні заряди складаються з центрального розривного заряду, що виконаний зі звичайної вибухової речовини з високою швидкістю детонації. Він був націлений виключно на житловий масив для того, щоб завдати більше пошкоджень саме житловим масивам. Я розумію, у Кривому Розі така ж історія і по інших містах України. Це відбувається для того, щоб підвищити соціальний стрес, напругу та тероризувати мирне населення", — сказав Кім.

Пошкоджена внаслідок дронової атаки багатоповерхівка у Миколаєві, 11 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Атаки на об'єкти критичної інфраструктури регіону напередодні зими і цивільні — це різні цілі і засоби, каже начальник Миколаївської ОВА.

"Тобто вони комбіновані: є "шахеди" старі, є високоточні, зараз термобаричні, ракети тощо. Вони використовують змішану тактику. Але додали до тактики щодо биття по критичній інфраструктурі цілеспрямоване биття по цивільних, використовуючи спеціальну вибухівку, що наносить маленьку, але об'ємну шкоду", — зазначив він.

"Моя рекомендація — реагувати зараз на тривоги, особливо в прифронтових містах, де загроза більша, тому що цілями можуть бути саме цивільні квартали".

На думку Кіма, переховування під час повітряної тривоги в укриттях і навіть у підвалах приватних будинків може врятувати життя людей.

"Проблема — це багатоповерхівки старі, вони розсипаються. Бетонні конструкції будуть тримати, підвали будуть тримати ", — додав очільник ОВА.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції