Перейти до основного змісту

З початку 2024 року до Департаменту містобудування та архітектури Миколаївської міської ради надійшло 15 скарг, що стосувалися використання російської мови у зовнішній рекламі. Станом на жовтень 2024 року — в роботі 67 об’єктів, на які вже видано документи для демонтажу.

Про це кореспондентам Суспільного дев'ятого жовтня повідомив головний архітектор Миколаєва Євген Поляков.

Поляков розповів, що протягом року було демонтовано 253 рекламні конструкції, які не відповідали вимогам законодавства, серед них значна частина російськомовних оголошень.

"Станом на зараз у роботі залишаються 67 засобів зовнішньої реклами російською мовою, на які видані відповідні документи для проведення демонтажу".
Головний архітектор Миколаєва Євген Поляков. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Юрист Андрій Саченко розповів, що основні положення мовного закону, прийнятого у 2019 році, стосуються різних сфер діяльності людини.

"Що стосується особливостей застосування цієї мови, то закон містить низку норм, які визначають використання мови в різних сферах, зокрема реклами, освіти, сфери обслуговування", — зазначив юрист.

Юрист Андрій Саченко. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

При цьому, дозволяється дублювання інформації іншими мовами за умови обов’язкової наявності української версії. За порушення передбачено штрафи від 3400 до 8500 гривень, а при повторному порушенні — до 11 900 гривень.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь четвертого жовтня опублікував звіт за третій квартал 2024 року на своїй офіційній сторінці у Facebook.

За даними звіту, за дев'ять місяців надійшло 1633 звернення від громадян, які повідомляли про порушення мовного законодавства. У Миколаївській області зареєстровано 34 такі заяви.

Звернення про порущення закону. Уповноважений із захисту державної мови

Найбільше порушень стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів, використання недержавної мови під час обслуговування, а також російськомовних вивісок і реклами.

Місцевий житель Максим каже, що кількість російськомовних рекламних вивісок зменшилась у порівнянні з початком повномасштабного вторгнення.

"На третій рік війни російськомовна реклама виглядає недоречною, адже є мовний закон, і ми маємо рухатися вперед, підтримуючи сучасну українську культуру".

Місцевий житель Максим. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції