На Миколаївщині отримано понад 7500 заяв за програмою "єВідновлення": як отримати компенсацію

"єВідновлення" у смартфоні на фоні зруйнованого житла та гроші. Getty Images

З початку дії програми "єВідновлення" на Миколаївщині отримано 7782 заяви щодо компенсації за пошкоджене майно. Жителям області станом на 25 вересня 2024 року виплачено понад 383 мільйони гривень.

Про це повідомили в Миколаївській обласній військовій адміністрації.

"Комісія з надання компенсації вже затвердила надання компенсації на понад 519,051 мільйон гривень для 4758 заявників", — йдеться в повідомленні.

За інформацією відомства, 4209 власникам житла вже виплачено перший платіж компенсації на загальну суму понад 383,011 мільйонів гривень.

"Також 90 власників отримали другий платіж на суму понад 10,092 мільйони гривень (ремонт категорії Б, максимальна сума компенсації по якому становить 500 тисяч гривень, перший платіж нараховується у сумі 70 відсотків, другий платіж — 30 відсотків, після використання першого платежу). Завдяки виплатам громадяни матимуть змогу відремонтувати своє житло, яке було пошкоджене внаслідок російських обстрілів", — поінформували в ОВА.

За Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2023 № 600 "Про затвердження Порядку надання компенсації за знищені об‘єкти нерухомого майна" загальна кількість заяв на купівлю майна в компенсацію за знищене майно становить 1427.

За ухвалами комісій 805 власників отримали компенсацію у вигляді сертифікатів на покупку житла.

"На загальну суму понад 1040,322 мільйонів гривень, додатково 14 громадян отримали грошову компенсацію для будівництва житла замість зруйнованого на суму більше ніж 19,076 мільйонів гривень", — розповіли у військовій адміністрації.

Від будинку Олени залишилися лише стіни. Миколаївщина, 15 серпня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Як отримати компенсацію за пошкоджене майно:

  1. Подайте заявку про пошкодження майна: у "Дії", через нотаріуса, у ЦНАПі.
  2. Надайте обґрунтування: фото та відео руйнувань, чеки на техніку, що була в помешканні, свідчення сусідів. Сума залежатиме від масштабів руйнувань та рішення комісії. Максимальний розмір відшкодування становить 550 тисяч гривень для квартир і 500 тисяч гривень для приватних будинків.
  3. Чекайте рішення комісії про суму виплат.
  4. Отримайте гроші на картку "єВідновлення", яку можна отримати в банках-партнерах.
  5. Витратити кошти можна на будівельні матеріали та послуги протягом 12 місяців.

Як отримати компенсацію за зруйноване майно:

  1. Повідомте про руйнування: у "Дії", через нотаріуса, у ЦНАПі.
  2. Подайте заявку на відшкодування через "Дію".
  3. Чекайте рішення комісії про суму сертифіката на купівлю житла.
  4. Отримайте сертифікат. Документ діє п'ять років з моменту отримання і може бути використаний для купівлі житла від забудовника чи квартири на вторинному ринку.
  5. У "Дії" подайте заявку про бронювання коштів за сертифікатом.
  6. Укладіть угоду про купівлю житла у нотаріуса, зазначивши сертифікат як спосіб оплати.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня минулого року уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

Наприкінці січня 2024 року у програмі "єВідновлення" стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: йдеться про можливість відбудови будинків на своїй земельній ділянці. Це необов'язково має бути та сама земля, де раніше був знищений росіянами будинок.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.