У Миколаєві 10 вересня працівники Державної екологічної інспекції та Департаменту ЖКГ обстежили дерева на аварійність. Під час інспекції в місті зафіксували 23 аварійні дерева.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла співробітниця Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Наталія Барчук.
З її слів, дерева обстежують двічі на тиждень. Часто виїжджають на прохання місцевих жителів за попередньо залишеними заявами.
Мешканці міста можуть подати заяви до Департаменту житлово-комунального господарства або на Contact Center Миколаївської міської ради, якщо їх турбує стан дерева, яке є сухим або аварійним. Департамент ЖКГ виписує ордер на видалення цього дерева, і його вже видаляють в процесі черги, яка складається в КП "Миколаївські парки".
Після огляду чергового дерева працівники Державної екологічної інспекції та Департаменту житлово-комунального господарства фіксують в Акті його розташування. Таке дерево є небезпечним, зазначає Наталія Барчук.
"Коренева система слабка й вже нежива, тому дерево може впасти під час ураганів або сильних вітрів. Сухі дерева бувають "розколоті", вони не завжди аварійні, але багато з них є такими. Також вони бувають пусті всередині, це видно по дуплу. Такі дерева теж видаляються, бо, на жаль, навіть якщо вони зелені – вони аварійні і можуть впасти", — розповідає інспекторка.
Також Наталія Барчук каже, що фіксують дерева, які гілками зачіпляють електричні дроти.
"Ці дерева, зазвичай, оглядають "Миколаївобленерго" чи "Миколаївелектротранс", якщо це їхні дроти. І вони повинні, і мають право їх підрізати", — говорить Барчук.
За словами інспекторки, повністю спилювати дерева непотрібно, якщо вони не є аварійними.
Миколаївець Валерій каже, хотів аби питання зі знесенням аварійних дерев в місті вирішувалося б швидше.
"Комунальні служби мало приділяють уваги деревам. На машину, якщо впало, ніхто ж не відшкодує. Тому стараємось не ставити автівки під такими деревами", — говорить Валерій.
Зі слів місцевої жительки Марини, вона задоволена тим, як вирішують проблему.
"Сама, на щастя, не стикалася з проблемами аварійних дерев, але бачу, що служби працюють. Обрізають ці аварійні дерева і прибирають моментально", — розповідає Марина.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.