На Миколаївщині знищили два артилерійських снаряди

Артилерійський снаряд в Галицинівському лісовому урочищі. Філія "Південний лісовий офіс"

На Миколаївщині потребують розмінування понад 29 тисяч гектарів лісів. 21 червня у Галицинівському лісовому урочищі знищили два артилерійські снаряди "Смерч" та "Ураган".

Про це повідомляє філія "Південний лісовий офіс" ДП "Ліси України".

Галицинівське урочище у 2022 році опинилося на лінії зіткнення. Саме тут тримали оборону Миколаєва при спробі російських військових зайти у місто, говорять у пресслужбі.

Через засмічення вибухонебезпечними предметами лісівники не мають можливості на цій території вести лісогосподарську діяльність. Без догляду третій рік залишаються хвойні насадження 2019 року. Немає можливості прибрати згарища лісу на площі 160 гектарів, які знищені пожежами, що виникли внаслідок обстрілів — це 20 тисяч кубів деревини.

Філія "Південний лісовий офіс"

Філія "Південний лісовий офіс" ДП "Ліси України" звернулася до громадської організації "Асоціація саперів України" з клопотанням про гуманітарне розмінування на території Галицинівського урочища на площі 657 гектарів.

"Наразі групи саперів проводять нетехнічне обстеження лісових масивів для планування подальшої роботи. Вже зараз на території лісу виявлені місця з високою концентрацією вибухонебезпечних предметів різних видів", — йдеться в повідомленні.

За інформацією підприємства, на території лісу сапери ДСНС біля населеного пункту знешкодили два снаряди від реактивних систем залпового вогню з касетними бойовими елементами. Один з боєприпасів знешкодили на місці, інший вивезли на безпечну відстань від будинків.

Сапери забирають уламки снаряда, який підірвали. Філія "Південний лісовий офіс"

Після повного очищення урочища від вибухонебезпечних предметів, лісівники зможуть прибрати згорілу деревину та висадити молодий ліс.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.