"Хто бідніший — йде пішки": для підвозу селян громаді на Миколаївщині передали мікроавтобуси

Первомайська селищна громада, що на Миколаївщині, 11 червня отримала два мікроавтобуси від міжнародних організацій. Автівки планують залучати як муніципальний громадський транспорт, оскільки мають проблему з довезенням людей до центру громади

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник селищної військової адміністрації Максим Коровай.

Велосипедом, пішки, власним авто чи на автобусі, який заїжджає не в усі населені пункти — так селянам Первомайської громади доводиться добиратися на роботу чи у Миколаїв. Начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай каже, аби розв'язати цю проблему звернулися по допомогу до донорів. Нині отримали два мікроавтобуси.

"Автомобілі марки "Mercedes". Вони приїхали з-за кордону, із Німеччини. Така подія відбувається завдяки тісній співпраці з миколаївською регіональною дирекцією "Ulead з Європою" і з міжнародним фондом "GIZ" з Німеччини", — розповів Коровай.

Автівки мають по дев'ять місць — для восьми пасажирів та водія. Загальна вартість мікроавтобуса за декларацією становить 50 тисяч 531 євро.

Аби оформити документи на будинок, Світлана долає майже 8 кілометрів велосипедом від Киселівки до центру громади — селища Первомайське. Каже, хоча пʼять разів на тиждень до Миколаєва з її села через Первомайське і курсує автобус, це не задовольняє всіх потреб.

"Маршрутка їде о 7 годині ранку. А починають тут працювати з 8-ї. Це цілу годину треба чекати. Треба оформлювати документів дуже багато. Та й так навіть до магазину господарського якісь дрібниці купити", — каже жінка.

З 11 сіл в 2 — Максимівку та Благодатне, автобус не заїжджає. Відтак добратися до Первомайського місцеві жителі не мають можливості.

"Я взагалі не знаю, як вони бідні добираються".

Житель Новомиколаївки Олександр Писарченко каже, вважає за необхідне сполучення усіх сіл з центром громади, аби люди могли вчасно отримувати всі необхідні адмінпослуги. Сам же пересувається власним транспортом.

"У мене то своя автівка і я поїду, коли захочу. А люди страждають. Хто бідніший — йде пішки. Хто має трохи грошей — авто наймають", — говорить Олександр.

Максим Коровай каже, найближчим часом будуть оформлювати всі необхідні документи та приймати транспорт на баланс. В рейс громадою мікроавтобуси планують запустити до початку осені 2024 року.

"Ми також складемо графіки по кожному селу, щоб там, наприклад, з Партизанського люди приїжджали у вівторок, з Киселівки у середу, з Білозірки – в четвер, і так само по інших селах. Вірю, що це набагато полегшить життя наших людей", — розповів очільник громади.

Окрім того, розглядають можливість відкриття додаткових рейсів до Миколаєва, говорить Коровай.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.