Стабільні тарифи. На Миколаївщині встановили сонячні панелі на насосній станції

На насосній станції у Вознесенську, що на Миколаївщині, запрацювала чергова сонячна електростанція. Це вже третій такий обʼєкт, встановлений на підприємстві "Водопостачання міста Вознесенська".

Наскільки покращилась ефективність роботи підприємства дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами головного енергетика підприємства "Водопостачання міста Вознесенська" Володимира Косовського, сонячна електростанція потужністю 167 кіловатів, почала роботу на найбільшій у місті насосній станції.

"До встановлення сонячної панелі у 2024 році економія електроенергії на цій насосній досягала 20-25 відсотків. А зі встановленням цієї панелі ми досягли 50 відсотків. Можна буде під'єднати насос за відсутності живлення зовнішнього. І за рахунок акумуляторів він може частково подавати воду на деякі частини міста", — говорить Володимир.

Заступник Вознесенського міського голови Андрій Макоєд каже, цю станцію закупили за 150 тисяч євро у співфінансуванні з благодійною організацією "GIZ".

"Наразі ми маємо сумарно близько 367 кіловатів сонячних панелей, які закривають наше підприємство десь на 25 відсотків за споживання електроенергії. Це дає нам можливість утримувати тариф, який у нас є. В нашому тарифі близько 47 відсотків — вартість енергетики", — розповідає Андрій Макоєд.

Зі слів посадовця, нині тариф за водопостачання та водовідведення сумарно сягає майже 40 гривень за кубометр води.

Ціни на енергетику ростуть, а тариф ми майже не підіймали. Наразі тільки в цьому році ми його підняли на 7-8 відсотків.

Андрій Макоєд каже, в майбутньому планують встановлювати такі сонячні станції на інших двох насосних станціях, аби й надалі не підвищувати тариф.

Кореспонденти Суспільного спілкувались з жителями Вознесенська — кажуть, ситуація з тарифами на воду їх влаштовує.

"Оце кілька днів, що вимикають світло, то води немає. Немає звʼязку, води й світла", — розповідає місцева жителька Лариса.

За слова жителя Вознесенська Максима, найближчим часом тариф не змінювався.

"Найближчі півроку я плачу по одній і тій самій ціні. На цей час через те, що є перебої зі світлом, то буває таке, що вода трохи зникає. Але я так розумію, вирішується це питання", — говорить Максим.

Вода тече з крана.

Переваги використання сонячних панелей.

За словами директора однієї з миколаївських електроенергетичних компаній Дмитра Колосовського, сонячна електрична енергія на сьогодні найдешевша, яку можна виробити з природних ресурсів.

Майже всі виробники дають термін життя сонячних панелей 25 років. Зручні вони й в обслуговуванні.

Якщо ваш обʼєкт знаходиться не в якомусь місці підвищеної забрудненості, то панелі самі себе чистять внаслідок дощів та снігу.

Сонячні панелі.

Однак за похмурої погоди, каже, їх ефективність знижується. Також на роботу сонячної електростанції впливає і період експлуатації.

"Є такий параметр як вигорання сонячних панелей. Тобто на який відсоток сонячна панель буде менше виробляти сонячної енергії. Близько від 1,02 до 2 відсотків на рік сонячна панель втрачає свою потужність", — говорить посадовець.

За словами Колосовського, завдяки сонячним панелям можна добитися повної автономності, однак найкращим варіантом буде поєднання їх зі стаціонарною енергетикою.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.