Утилізація відходів: до Миколаєва надходить установка для переробки будсміття від руйнацій

Зруйнований обстрілом будинок. Миколаїв, 2023 рік. Архів Суспільне Миколаїв

До Миколаєва станом на 19 травня надходить обладнання та техніка для подрібнення відходів, що залишаються від руйнацій після російських атак. Місто отримало третину установки, зокрема дробарку будсміття.

Про це розповів у етері "Українського радіо. Миколаїв" перший заступник начальника департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Ігор Набатов.

За словами Ігоря Набатова, до міста спеціальна установка для подрібнення відходів руйнації надходить частинами, бо має великі габарити.

"Надходить відповідна техніка від японської компанії у рамках співробітництва. На сьогодні прийшли три частини, через місяць-півтора чекаємо четверту, бо складна логістика. Що дасть можливість зібрати установку, навчати наших жителів працювати на ній і потім залучати до переробки відходів від руйнувань. Це не єдина техніка для переробки відходів від руйнувань, є інші трактори, навантажувачі тощо, і вони також потихеньку надходять. Влітку, думаю, запрацює", — сказав представник департаменту ЖКГ.

Як говоримо про дробарку, то є шанси отримати три одиниці. Як кажемо про одиниці техніки, щоб взагалі комплекс працював, то тут більше 10 одиниць.

На території полігону, що діє, станом на травень 2024 року визначено один майданчик для зберігання та утилізації відходів від руйнувань.

"Але ми працюємо над тим, щоб визначити інший майданчик. Для цього необхідно підготувати всю необхідну базу. Інші земельні ділянки необхідно пристосувати", — зауважив Ігор Набатов.

Комунальники у Миколаєві прибирають будівельне сміття від руйнації, 23 червня 2023 року. Миколаївська міська рада

Зі слів першого заступника директора департаменту ЖКГ, будівництво нового полігону планують розпочати 2025 року. Данська компанія розробила рекомендації щодо нового місця зберігання ТПВПобутові відходи., сортувальної лінії, сміттєпереробного комплексу.

"Наприкінці березня 2024 року міжнародна організація COWI в рамках свого дослідження визначила основні положення, що пов'язані з поводженням твердих побутових відходів у Миколаєві, саме відходів від руйнацій. Вони розділили це на довгострокові та короткострокові проєкти. Адже термін експлуатації чинного полігону для відходів закінчується наприкінці 2026 року", — говорить Ігор Набатов.

COWI не тільки розробила рекомендації, вони й в подальшому надають нам допомогу, щоб залучати інвесторів за напрямками, які вони визначили. Один з напрямків — це новий полігон. Для того, щоб його зробити, необхідно вирішити питання, по-перше, з землею, по-друге, з будіництвом нового полігону, по-третє, закриття старого полігону.

Територію Веснянської громади розглядають для будівництва нового полігону Миколаєва, сказав Ігор Набатов.

"Це найбільш буде зручний варіант, тому що чинний полігон там міститься, і було б непогано, щоб новий полігон був десь неподалік. Є розуміння, що земля буде виділена, можливо, не такий великий за розміром штаток землі, як був для старого полігону", — каже посадовець.

Комунальне підприємство "Миколаївкомунтранс", говорить Ігор Набатов, має розробити проєкт рекультивації чинного полігону, що працюватиме ще два роки.

"Балансоутримувач міського полігону на стадії замовлення проєкту рекультивації. Цей документ дуже важливий, адже у проєкті рекультивації є обов'язковою вимога для отримання дозволу на поводження з відходами. Тобто, щоб КП "Миколаївкомунтранс" навіть до 2026 року мав право тримати відходи на території полігону, йому, крім пакета документів, треба проєкт рекультивації чинного полігону", — поінформував Ігор Набатов.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.