Дитина. Ілюстративне фото. Ілюстративне фото: Getty Images

На обліку Служби у справах дітей Миколаївської обласної військової адміністрації станом на 24 вересня зареєстровано понад дві з половиною тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В області розвивають сімейні форми виховання. Протягом 2023 року до родин влаштована 241 дитина.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Служби у справах дітей Миколаївської обласної військової адміністрації Ірина Пономарьова.

За її словами, 41 відсоток із зареєстрованих дітей — це діти-сироти, майже 60 відсотків — діти, батьки яких відповідно до рішень суду позбавлені піклування з різних підстав, зокрема і через невиконання своїх обов'язків. Протягом 2023 року статус набули 160 дітей.

"На жаль, діти такі з'являються, і непоодинокі, а цілими родинними групами — три і більше. Ми працюємо, щоб ці великі групи були влаштовані до сімейних форм виховання, працюємо з прийомними родинами, які на сьогодні функціонують, у них є батьківський потенціал на створення дитячих будинків сімейного типу. У 2023 році був створений один дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної родини, до якого влаштовані діти", — сказала Ірина Пономарьова.

В області зареєстрована 2581 дітина-сирота та позбавлена батьківського піклування. Функціонують 42 дитячі будинки сімейного типу,Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. в яких виховуються 292 дитини та 117 прийомних сімей, в яких влаштовані 242 дитини. Ще 1772 дитини виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників.Різниця між опікою та піклуванням полягає у тому, що опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування – над дитиною у віці від 14 до 18 років. Якщо дитина досягла 14-річного віку, особа, яка виконувала обов'язки опікуна, стає піклувальником.

"Крім того, ми 30 дітей влаштували вже до функціонуючих дитячих будинків сімейного типу, зокрема і в ті, що повертаються з евакуації. Три нові прийомні родини були створені вже у 2023 році і довлаштовані до функціонуючих родин 21 дитину. 22 дитини були усиновленіУсиновлення або удочеріння — виховування в сім'ях прийомних дітей, які залишилися без піклування рідних батьків. громадянами України, іноземне усиновлення призупинено. Вісім справ перебувають у судах на усиновлення вісьмох дітей", — каже посадовиця.

Для дітей ці люди — опора, які відкрили свої серця, оселі і прийняли на виховання.

На території Доманівської селищної ради для родинної групи з п'ятьох дітей створений дитячий будинок сімейного типу, розповіла начальниця Служби у справах дітей Доманівської селищної ради Людмила Гуровська.

"На територію громади із початку повномасштабного вторгнення приїхали багато внутрішньо переміщених осіб, родин з дітками. Знайшлася така родина, яка захотіла взяти на виховання діточок. Подружжя направили на курси, склали тести, отримали свідоцтво про те, що вони можуть бути батьками-вихователями. І тільки після почалась процедура влаштування дітей. Історія ця довга і складна, але закінчилася добре для п'ятьох діточок, вони всі разом виховуються в родині", — розповіла Людмила Гуровська.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.