Перейти до основного змісту

Яким був «Молодий Івасюк» — прем’єра на Суспільне Чернівці

Молодість Володимира Івасюка . Суспільне Чернівці

4 березня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернівці дивіться прем’єру спецпроєкту «Молодий Івасюк». Автори стрічки досліджували, яким був Володимир Івасюк, з ким дружив і чим надихався. Своїми спогадами про митця поділилися його рідні та однокласник.

Володимир Івасюк з друзями-співаками. Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка

Читайте також: Горностай, Цілик, Кремінь, Лукич — найцікавіші розмови лютого на Радіо Культура

Впізнавати Івасюка й говорити про нього почали після того, як у всесоюзному телеефірі прозвучала його «Червона рута», тоді життя студента-медика, здається, переповнилося музикою, бо його пісню співала вся Україна. А що було до цього?

«У проєкті ми хотіли розповісти про життя Володимира Івасюка до його популярності — період, коли він жив у Чернівцях та містечку Кіцмань. Також ми прагнули трохи окреслити його епоху: що в той час діялося навколо нього, якою була популярна культура, в якому середовищі він зростав. Нам було цікаво зрозуміти, що зробило хлопця з невеликого міста тим самим Володимиром Івасюком. У проєкті ми ділимося спогадами сучасників і архівними кадрами не лише зі Суспільне Медіатека, а й з родинного архіву родини Івасюків», — розповідає Оксана Чміль, одна з авторів проєкту, журналістка Суспільне Чернівці.

Дитяче фото Володимира Івасюка. Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка

Своїми спогадами і спостереженнями у проєкті Суспільного поділились:

  • Оксана Івасюк, сестра Володимира Івасюка;
  • Юрій, однокласник Володимира Івасюка;
  • Марія Марчук, однокурсниця Володимира Івасюка;
  • Микола Гуйванюк, історик, дослідник періоду життя Володимира Івасюка.

Оксана Івасюк, сестра Володимира. Суспільне Чернівці

Як розповіли рідні, музика була значною частиною життя Івасюка. Пісні Володя почав писати ще зі школи, а ноти вивчив у п'ятирічному віці, ще не вміючи писати.

Щоб більше дізнатися про легендарного українця — не пропустіть прем’єру «Молодий Івасюк» на ютуб-сторінці Суспільне Чернівці. Більше архівних відео Суспільного — на платформі Суспільне Медіатека.

Над проєктом працювала команда Суспільне Чернівці:

  • авторки — Оксана Чміль та Марина Буличева;
  • редакторка — Алла Подлєсна;
  • оператори — Володимир Мороз та Дмитро Сторож;
  • режисер монтажу — Володимир Мороз;
  • архіваріус — Оксана Ковцун;
  • менеджерка — Олеся Жук.

Довідково: Володимир Івасюк народився 4 березня 1949 року в Кіцмані у сім'ї викладачів Михайла і Софії Івасюків. На момент загибелі музиканту було лише 30 років. У 2009 році президент України Віктор Ющенко посмертно присвоїв Володимиру Івасюку звання Герой України.

Читайте також: Стрічка Суспільного «Красноярцев. Збитий льотчик», презентована в Чернігові, потрапила у тренди ютубу

Верифіковані новини про події у Чернівецькій області читайте на сайті Суспільне Новини. Підписуйтесь на наші диджитал-платформи, щоб не пропустити важливої інформації:

Суспільне Мовлення

— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото: Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка