2 лютого о 19:00 дивіться на ютуб-каналі Суспільне Львів музичний спецпроєкт, присвячений річниці з дня трагічної загибелі Андрія Кузьменка «Пам’ятаємо. 10 років без Кузьми». Львівські виконавці представлять сучасні інтерпретації пісень лідера гурту «Скрябін», поділяться спогадами про нього та вшанують творчий спадок музиканта.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.
«Кузьма завжди буде поруч — у своїх радіопередачах, телевізійних шоу, на концертах і фестивалях. З часом стало очевидно, наскільки важливу роль він відігравав у житті багатьох людей. На його творчості виросли нові покоління, які можливо були з ним незнайомі, але формували свою особистість на його піснях і слухаючи історії знайомих про Андрія Кузьменка. Так і народилася ідея створити цей проєкт. Ми вирішили зібрати сучасних музикантів, які поділяють цю любов і повагу до творчості Кузьми, щоб разом провести теплий вечір, сповнений спогадів і його пісень. Це спосіб не лише віддати данину пам’яті, але й нагадати про те, що його творчість і досі об’єднує людей», — каже Іванка Дусько, кореспондентка Суспільне Львів, авторка ідеї спецпроєкту.
Глядачі почують відомі хіти Кузьми у виконанні Павла Табакова, Романа Миляна, Зіновія Карача, співачок Victoria Niro та Molberta, гуртів BOTASHE та ЛТК.
«Для мене в реалізації цього проекту важливо було, щоб Кузьма як творча особистість був присутній не тільки в музичних творах і піснях автора, які виконували різні виконавці-початківці, а і щоб візуально відчувалася присутність самого Скрябіна. Думаю, нам це вдалось. Ми задіяли і використовували екрани студії, через які на фото Кузьма ніби дивився на музикантів і з задоволенням спостерігав за своїми послідовниками», — каже Сергій Жулін, головний режисер спеціальних проектів інформаційного мовлення, режисер спецпроєкту «Пам’ятаємо. 10 років без Кузьми».
«Проєкт "Пам’ятаємо. 10 років без Кузьми" і робота над ним для мене — данина поваги людині, яка в дитинстві заставляла усміхатися і привчала до того, що українська музика — те, чим можна пишатися. Багато сил вкладено в планування, розташування камер і малювання схем світла, але саме ця робота дає відчуття того, що ти робиш щось справді вартісте», — каже Роман Гнатишин, телеоператор Суспільне Львів.
«Ми продовжуємо розширювати свою аудиторію. Цей спецпроєкт відрізняється від нашої щоденної інформаційної, новинної роботи. Він — про місійність і культурний спадок. Вірю, що досвід такого масштабу збагатить нашу команду і дасть нам розуміння, наскільки потрібним є такий формат і для нашого глядача», — зазначив Віталій Гамадин, шеф-редактор західного хабу Суспільного і Суспільне Львів.
Зокрема, над музичним проєктом працювали:
- шеф-редактор — Віталій Гамадин;
- продюсер з виробництва — Максим Волошин;
- кореспондентка та авторка ідеї — Іванка Дусько;
- оператори — Роман Гнатишин, Володимир Стадник, Олег Греб, Іванка Багрійчук та Володимир Неживело;
- інженери — Олена Бортновська та Андрій Романчак;
- світло — Дмитро Удовіченко;
- адміністратор екранів — Роман Кошовий;
- звукорежисер — Юрій Оконченко;
- візажистка — Катерина Полєжаєва;
- дизайнери графічних робіт — Тарас Романик та Андрій Дмитрик.
Нагадаємо, Андрій Кузьменко, більш відомий як Кузьма Скрябін, — музикант, письменник, телеведучий і продюсер. Його творчий шлях розпочався у 1989 році з гуртом «Скрябін», який став культовим для української музики. За свою кар’єру Кузьма випустив десятки хітів, що об’єднували людей різних поколінь. Його життя трагічно обірвалося 2 лютого 2015 року внаслідок автомобільної аварії.
Усі верифіковані новини від команди Суспільного — на сайті Суспільне Новини. Про Львівську область — у місцевому розділі сайту та в соцмережах Суспільне Львів:
Суспільне Мовлення
— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.