Перейти до основного змісту

Понад 100 тисяч учасників обговорень та більш ніж 93 тисячі переглядів: підсумки проєкту «Що відбувається?»

Кавер проєкту "Що відбувається?". Суспільне Чернігів

Суспільно-політичне ток-шоу «Що відбувається?» залучило понад 100 тисяч мешканців Чернігівської області* до обговорення актуальних питань, серед яких мобілізація, енергетична безпека, політична криза в Чернігові, урядові реформи та екологічні виклики. Над проєктом працювали Суспільне Чернігів, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» та ГО «Чернігівський освітній центр «Ініціатива».

Читайте також: Бути хорошим журналістом — це намагатися розібратися в усьому самостійно, — ведучий проєкту «Новий відлік» Андрій Діхтяренко

«Насправді, ми дуже потребували цього проєкту, його потребував і наш глядач, і наше експертне середовище. Бо важливо знати контекст новин, важливо пояснювати, до чого можуть привести ті чи інші події, давати людям розуміння, як вони впливають на їхнє життя. Важливо розвивати експертне середовище, щоб у нас був пул людей, які знаються на місцевих проблемах і можуть їх фахово коментувати. До повномасштабного російського вторгнення в нас були регулярні випуски програми «Тема дня», де ми в прямому ефірі розбирали найважливіші події з життя регіону. Ми відчували, що прямоефірне ток-шоу — це те, чого давно прагнув наш глядач. І наші сподівання справдились, показники переглядів — тому зайве підтвердження», — каже Андрій Тіток, шеф-редактор північно-східного хабу та Суспільне Чернігів.

Протягом восьми місяців, з травня по грудень 2024 року, команда випустила 14 епізодів ток-шоу. Загальна кількість переглядів програм на ютуб-сторінці Суспільне Чернігів перевищила 93 тисячі. Завдяки прямим ефірам, аудиторія активно долучалася до діалогу, залишивши понад 470 повідомлень у чатах трансляцій. Окрім того, в опитуваннях у Телеграм, що передували кожному ефіру, взяли участь понад 115 тисяч людей.

Один з ефірів проєкту "Що відбувається?". Фейсбук-сторінка "Медіабаза Чернігів"
«Прямий ефір проєкту «Що відбувається?» дав можливість нашій команді оперативно реагувати на події в області. Наприклад, ефір про забруднення річки Сейм був організований терміново, щоб попередити людей про екологічну небезпеку, — розповідає ведуча Ірина Мельник. — Важливою складовою проєкту стала можливість глядачів безпосередньо спілкуватися з учасниками ефірів. Під час обговорення відбудови Чернігівщини аудиторія активно ставила питання, що свідчить про високий рівень залученості».

У межах проєкту до дискусій залучили понад 40 місцевих експертів. Політичний оглядач Андрій Подвербний наголошує, що це стало важливим кроком до формування експертного середовища в Чернігові:

«Ми вже давно потребували відкритого медійного майданчика, на якому б порушувалися найактуальніші питання політичного, суспільного, соціально-економічного життя нашого регіону, шукалися шляхи розв'язання проблем за участю представників експертного середовища. Вважаю, що цей проєкт – хороший впевнений крок у цьому напрямку. Сподіваюся, він матиме продовження, можливо у новому форматі, як майданчик для експертної спільноти Чернігівщини».

Команда проєкту під час зйомок. Фейсбук-сторінка "Медіабаза Чернігів"

Всі випуски проєкту можна дивитись на ютуб-каналі Суспільне Чернігів.

Читайте також: У партнерстві із Суспільним Національний конкурс «Репортер» оголосив переможців

Верифіковані та оперативні новини від команди Суспільного у Чернігові читайте на сайті Суспільне Новини та у соцмережах:

Суспільне Мовлення

— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* інформація надана представником Інституту масової інформації в Чернігівській області та координатором «Медіабази Чернігів» Павлом Пущенком