На ютуб-каналі Суспільне Донбас виходить проєкт «Шо на фронті?», де воєнні журналісти розповідають про оперативну обстановку на лінії бойового зіткнення. Головний редактор Суспільне Донбас Андрій Крамченков розповів більше про цей формат у бліц-інтерв’ю.
В чому ідея проєкту, як і чому вона зародилася?
— У цій програмі журналісти, які їздять на фронт і бачать війну, обговорюють останні зміни в оперативній обстановці та свої враження від побаченого на власні очі. Я би назвав цей жанр «анти-аналітика». Бо ми не військові експерти і не вчимо військових воювати, але обговорюємо те, чому були свідками або коментарі наших джерел у війську.
Цей проєкт спершу з’явився як «милиці». Свого часу були проблеми із доступом до фронту, а виробляти відеоконтент потрібно — то ми вдалися до студійного формату, але поступово він набуває рис хорошого продукту, який можна випускати регулярно і який має окрему цінність.
Хто працює над проєктом?
— Ми розробляли і готуємо цей формат із Владиславом Уколовим, кореспондентом Суспільне Донбас, але я хотів би бачити в гостях інших журналістів теж. До прикладу, нещодавно ми відзняли випуск із Ольгою Кириленко з «Української правди».
Крім нас з Владиславом над проєктом від команди Суспільне Донбас працюють редакторки Юлія Ченакал та Поліна Мірер, камера — Олександр Буряк та Ольга Мілашич, монтаж — Анна Морозова та Михайло Мураль. Наразі, нам дуже не вистачає хорошого дизайнера — зробити графічне обрамлення для проєкту.
Що чекає глядачів у наступних випусках?
— Це прогнозувати неможливо. Ми знімаємо випуск або як реакцію на суттєві зміни в оперативній обстановці, або коли до нас завітає в гості хтось з відомих воєнних кореспондентів.
В цілому, які пріоритети у виготовленні контенту про фронтовий регіон від команди Суспільне Донбас?
— Знімати суспільно важливий контент про життя Донецької та Луганської областей, особливості життя в прифронтових містах і селах, про людей, які воюють за Україну, про особливості зброї, яку вони застосовують.
Новини про Донецьку та Луганську області від команди Суспільного читайте на сайті Суспільне Новини та у соцмережах:
Суспільне Мовлення
— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.