25 жовтня об 11:00 до Дня української писемності та мови відбудеться Радіодиктант національної єдності. В ефірі Українського Радіо Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення і диджиталу, та Юлія Шелудько, координаторка Радіодиктанту і виконавча продюсерка Українського Радіо, розповіли слухачам, хто напише та хто читатиме Радіодиктант.
Цьогоріч авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності – 2024 стане письменниця Оксана Забужко. Читатиме Радіодиктант поет, нині військовий, Павло Вишебаба.
Читайте також: "І сьогодні, і завтра, і після диктанту — просто читайте": Оксана Забужко розповіла, як писала текст для Радіодиктанту
«Радіодиктант національної єдності — це унікальна українська акція єднання, яка має вже історичну тяглість — рівно 25 років поспіль Радіодиктант звучить в ефірі Українського Радіо. Цей Радіодиктант особливий тим, що пишемо його у рік, коли Українському Радіо виповнюється 100 років! Українське Радіо — це символ стійкості, адже воно не замовкало впродовж усіх 100 років. Радіодиктант — це теж символ стійкості, адже всі, хто долучається до його написання, кого єднає мова, проявляють стійкість, бо пишуть і в укриттях, і на фронті, і в евакуації, і навіть на окупованих територіях», — зазначив Дмитро Хоркін.
Щороку Радіодиктант національної єдності захоплює дедалі більше шанувальників української мови й Суспільне робить його доступним для всіх в Україні та поза її межами.
«Уже втретє українці пишуть Радіодиктант під час повномасштабного вторгнення: в укриттях, школах, університетах, на роботі, навіть на фронті. У всіх філіях Суспільного Мовлення традиційно писатимуть Радіодиктант національної єдності, і під час прямої трансляції 25 жовтня будуть включення в ефір з різних міст України. Локації для написання організовують колеги у різних містах — всюди у бомбосховищах з метою безпеки. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце, долучились до сотень тисяч людей у всьому світі під час написання Радіодиктанту», — поділилась Юлія Шелудько, координаторка Радіодиктанту і виконавча продюсерка Українського Радіо.
Читайте також: Суспільне оголосило дату проведення Радіодиктанту національної єдності
Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, проте щороку Радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій у всьому світі.
Суспільне Мовлення транслює Радіодиктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі. 25 жовтня об 11:00 Радіодиктант національної єдності звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура, з будь-якого континенту світу можна писати з трансляцією ютуб-каналу Українського Радіо та фейсбук-сторінок Суспільного.
Зазначимо, до Радіодиктанту національної єдності – 2023 долучилися понад пів мільйона осіб на платформах Суспільного. Авторкою тексту Радіодиктанту була поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав Радіодиктант актор і театральний режисер Олексій Гнатковський. Близько 20 тисяч листів надійшло на перевірку, а переможцями стали сім осіб.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.
Нагадаємо, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Щорічне проведення Радіодиктанту перетворило його у найбільший україномовний флешмоб, який об’єднує українців і знавців української мови у всьому світі. Найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, проте щороку Радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій на всіх континентах планети.
Суспільне Мовлення
— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.