В Україні триває гастрольний тур заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо присвячений до 100-річчю Українського Радіо. Глядачі з дев’яти міст мають можливість почути шедеври української та світової класики, а також пісні Володимира Івасюка у симфонічному аранжуванні. Художній керівник та головний диригент симфонічного оркестру — народний артист України Володимир Шейко. Ведучим концертної програми у Черкасах був Роман Коляда.
Симфонічний оркестр Українського Радіо заснований третім серед усіх радійних оркестрів Європи, на рік раніше за знаменитий оркестр BBC. За 95 років своєї творчої біографії колектив записав понад десять тисяч творів української та світової класики, які збережені у фондах Суспільного.
Читайте також: У Львові запрацював простір Академії Суспільного Мовлення
У Черкасах концерт відвідали гості та експерти ефірів Українського Радіо, постійні слухачі, митці та містяни, які люблять українську культуру і шукають у ній підтримки та сили в цей непростий час.
Серед гостей була і черкаська майстриня, Заслужена художниця України Олександра Теліженко. Вона поділилась своїми спогадами про роботу на Українському Радіо й розповіла з чим у неї асоціюються радіоефіри.
«Радіо, це як чорно-біла фотографія. Там ти бачиш контрасти без наповнення емоцією, а тут навпаки — чуєш голос, емоцію, але не бачиш, а уявляєш. Радіо розвиває і розвивало уяву, творчість, мислення, творчо розвиває саму людину. І це добре, і треба, щоб радіо чули у всіх містах і селах».
Лариса Нетахата кілька років працювала радіоведучою, на концерт прийшла, щоб зустрітись з колегами і наповнитись українськими мелодіями.
«З радіо мене пов’язує особлива любов, любов на все життя. Я працювала на радіо “Рось”. Тому для мене радіо це і життя, і робота, і любов та повага до слухачів, професійність. Я з теплом згадую свої роки роботи в радіоефірі. Ті уроки, які мені давало радіо. Зараз слухаю Українське Радіо Черкас, тому що це патріотично, професійно, це українська мова. Надалі бажаю Українському Радіо збагачень, цікавих сюжетів й героїв і так само залишатися українсько-рідненьким».
Черкащанка Світлана Бєляєва, постійна слухачка Українського Радіо, згадала свої емоції, коли слухала радіоефіри у перші дні широкомасштабного вторгнення росії.
«Коли почалася широкомасштабна війна саме завдяки радіо, яке в мене було на батарейках, я ловила наше українське слово. Ви знаєте, до сліз було, настільки щемливо. І тому й сьогодні у мене на кухні є радіо. Я знаю коли яка передача йде і коли є можливість — завжди слухаю. Радіо повинно жити, працювати».
Також відвідувачі концерту залишали свої побажання на фліпчартах.
А після концерту ділились враженнями на сторінках у соцмережах.
«Це було свято музики і свято душі! Це був потужний приклад пасіонарності української інституції, яка пронесла свою українську ідентичність крізь століття. Це було прекрасно, коли вібрації звуків музичних інструментів проникають в тебе і лікують зсередини мелодійністю, спокоєм, радістю... Особливо я під враженням від блоку з маловідомими широкому загалу музичними композиціями Володимира Івасюка! Скільки життєлюбності, життєрадісності в його творах, скільки позитивної динаміки і звуків України! Який колосальний талант мав Володимир і як багато створив за короткий проміжок свого яскравого життя! І якими треба було бути виродками, щоб цю людину знищити! Слухаючи його фантастично прекрасні композиції, усвідомлюєш наскільки ми різні з росією, адже українцями рухає велика любов, а росіянами жага до війни, крові і вбивства!», — написала на своїй фейсбук-сторінці дизайнерка Олеся Теліженко.
Читайте також: Подкаст Суспільного Unzip переміг у двох номінаціях аудіопремії «Слушно»
Довідково: Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського Радіо посідає провідне місце серед кращих симфонічних оркестрів України. За свою багату творчу історію колектив створив унікальну колекцію, яка складається з творів національної класичної музики, творів сучасних українських композиторів та шедеврів світової класики. Творчий колектив співпрацює із відомими оперними співаками та виконавцями-інструменталістами, такими як: Джон Лорд (Deep Purple, фортепіано, Великобританія), Кейко Мацуї (фортепіано, Японія), Анатолій Кочерга (бас, Австрія), Людмила Монастирська (сопрано, Україна), Олег Криса (скрипка, США) та багатьма іншими. Оркестр неодноразово здійснював яскраві та успішні концертні тури головними залами 17 країн Європи, Азії та Африки: Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Нідерландів, Люксембургу, Бельгії, Швеція, Румунії, Польщі, Південної Кореї, Китаю, Гонконгу, Об'єднаних Арабських Еміратів, Алжиру і Тунісу. З 2005 року Симфонічний оркестр очолює народний артист України Володимир Шейко.
Суспільне Мовлення
— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.