Невідомі факти, спогади і збереження пам’яті: на Українському Радіо Черкас з 19 травня звучатимуть міжпрограмні ролики «Невідомий Симоненко». 10 випусків цього тематичного проєкту слухайте в радіоефірі, або на сторінках Національної мережі Українського Радіо стрімінгової платформи SoundCloud.
Читайте також: «Параска ніби сама озвучує свій фільм», — Ілона Захарук про стрічку Суспільного «Горицвіт: квітнути всупереч»
«2025 рік на Черкащині оголошено роком Василя Симоненка. Його життя тісно пов’язане з нашим краєм — саме тут він творив, боровся, жив. У Черкасах нині мешкають учень поета Анатолій Сухобрус та його невістка Ніна Симоненко. Мені випала честь поспілкуватися з ними — і почути спогади, які раніше залишалися поза публічним простором. Ці розмови — не просто штрихи до біографії, а живі емоції, теплі, справжні, людяні історії. Хочу, щоб і слухачі почули ці голоси. Щоб відкрили Василя Симоненка не лише як поета, журналіста, а як людину — віддану Батьківщині, справжню», — розповіла випускова редакторка Українського Радіо Черкас Альона Ніколенко.
У проєкті згадають ситуації, які залишились у пам’яті рідних та друзів: побиття у міліції, чому Симоненко відмовився переїхати у Канаду, яку казку видали після смерті поета, а книжку — в Нью-Йорку, та розкажуть, як бережуть спадок митця.
Читайте також: Суспільне Черкаси на фестивалі медіаграмотності «МедіаPro»
Українське Радіо Черкаси в області шукайте на цих FM-частотах: м. Черкаси — 91,4 FM; смт Буки — 106,9 FM; м. Канів — 88,6 FM; м. Умань — 100,6 FM; м. Чигирин — 101,3 FM; м. Шпола — 105,6 FM; м. Тальне — 105,2 FM.
Нагадаємо, всі верифіковані новини від команди Суспільного — на сайті Суспільне Новини. Про Черкаську область — у місцевому розділі сайту та в соцмережах Суспільне Черкаси:
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.