Перейти до основного змісту

Архіви та залаштунки телебачення: школярі побачили, як працює Суспільне у Львові

Архіви та залаштунки телебачення: школярі побачили, як працює Суспільне у Львові. Медіацентр Суспільного

Музей телерадіомовлення, знайомство з роботою платформи Суспільне Медіатека, огляд архівів з раритетними плівками та телевізійної студії: учасники освітнього профорієнтаційного стажування «Lviv EduTrip для школярів 2.0» побачили, як працюють медійники під час екскурсії на Суспільне Львів 25 квітня.

Музей телерадіомовлення на Суспільне Львів. Медіацентр Суспільного

Екскурсанти — учні з Київщини та Буковини. На Суспільному вони побачили низку професій — від архіваріусів до інженерів видачі ефіру. Керівниця департаменту «Медіатека» Таїсія Турчин показала експонати музею, сховища з кіноплівками, розповіла про технології архівування та продемонструвала, як працює відкрита платформа унікальних відео та аудіо матеріалів Суспільне Медіатека.

Таїсія Турчин. Медіацентр Суспільного
«Ми дбаємо, щоб кожен наш кадр, кожне відео та аудіо були збережені для наступних поколінь. Особливо це важливо зараз, коли ми фіксуємо наслідки російської агресії. Але тисячі цікавих матеріалів Суспільного поки ще не оцифровані, і ми щодня працюємо над цим. Побачити результати нашої роботи можна на сайті Суспільне Медіатека — там щодня з’являється до 15 нових матеріалів у різних категоріях», — рохповіла Таїсія Турчин.
Школярі на екскурсії на Суспільне Львів. Медіацентр Суспільного

Менеджерка Суспільне Львів Тетяна Колісніченко показала простір Академії Суспільного Мовлення та роботу серця філії — прямоефірної студії, звідки виходить зокрема всеукраїнської міжрегіональний проєкт «Суспільне. Студія».

«Ця прямоефірна студія на Суспільне Львів — те, чим ми пишаємося. Тут працює велика команда фахівців різного спрямування. Телебачення — це не тільки ведучі в кадрі. Більшість професій залишається за кадром — оператори, режисери, звукорежисери, інженери прямого ефіру, редактори, гримери, — і без когось окремого із них прямий ефір не зміг би виходити. Робота кожного — важлива», — каже Тетяна Колісніченко.
Студія проєкту "Суспільне. Студія". Медіацентр Суспільного

Гості робили фото та ділилися враженнями від побаченого.

«Мені дуже сподобалося тут. Ми побачили дуже багато професій. Я, можливо, хотів би стати монтажером, журналістом. Люблю спілкуватися з людьми і взагалі щось нове дізнатися. Нам сьогодні також розповідали про архіви. Це доволі цікава тема, особливо періоди, наприклад, 1950-70-х років», — каже десятикласник Богдан Макій, зі села Щасливе.

В архівному сховищі Суспільного. Медіацентр Суспільного

«Вважаю, що в професії журналіста дуже важлива правдивість того, що ви розказуєте .Про архіви дуже цікаво було слухати, подивитися на апаратуру, багато камер, екранів», — каже шестикласниця Зоряна Захарова, родом з Харкова, але навчається у селі Щасливе на Київщині.

Профорієнтаційне стажування «Lviv EduTrip для школярів 2.0», покликаного допомогти підліткам 13–16 років зорієнтуватися у світі сучасних професій, ознайомити їх із реальними практиками у різних сферах і дати можливість спробувати себе в різних професійних галузях. Раніше команда стажування вже побачила, як працює Суспільне у Києві.

«Суть нашого проєкту — це стажування і профорієнтація. Саме такі люди, як у вас, заряджають, дають впевненість в майбутньому і наснагу. Це насправді дуже творча робота, дуже цікава. Хочеться, щоб із нашої групи хтось обрав цю професію, і ви були прикладом для цього», — каже Василина Товкан, керівниця дитячого напрямку освітнього центру «Я і моя школа».

Нагадаємо, Суспільне Мовлення отримало у спадок після реформування державних телеканалів і радіо неосяжні масиви відео- та аудіоданих. Оцифрувати ці матеріали* та передати наступним поколінням, залучити громадськість до вивчення цих записів — завдання для команди, яка працює з напрямом архівування на Суспільному. Команда поступово вивантажує оцифровані архівні знахідки на відкриту платформу унікальних архівних відео та аудіо — Суспільне Медіатека.

Суспільне Мовлення

— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт співпраці Суспільного Мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії «Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні» триватиме три роки й три місяці — із 2021 до початку 2025-го.

Проєкт виконується за фінансової допомоги Європейського Союзу. Зміст документів та матеріалів в рамках цього проєкту є виключною відповідальністю АТ «НСТУ», і ні за яких обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.