Перейти до основного змісту

"Мета — партнерства між громадами України та ЄС": у Львові відбулася перша зустріч у статусі Молодіжної столиці

Перша зустріч у статусі Молодіжної столиці Європи у Львові, 15 лютого 2025. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Сьогодні, 15 січня, у Львові відбулася перша зустріч у статусі Молодіжної столиці Європи. Подія також стала заключною для комунікаційної програми ЄС та України про підтримку освіти.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

На заході була присутня пані посол Європейського Союзу Катаріна Матернова. Під час події учасники дискутували про можливості для молоді.

Катаріна Матернова розповіла, що від початку повномасштабного вторгнення РФ Європейський Союз виділив близько 400 мільйонів євро на програми підтримки української молоді та освіти.

"Ці програми працюють за дуже різними напрямками, починаючи від будівництва укриттів у садочках та школах і закінчуючи підтримкою релокації унверситетів зі сходу України", – каже пані посол ЄС.

Міський голова Львова Андрій Садовий розказав, що Львів брав участь у конкурсі за титул Молодіжної столиці Європи із 2020 року. За його словами, завдання Львова цьогоріч — вибудувати нові партнерства із містами Європи.

"Ми маємо 1400 громад. 1000 громад не мають жодного партнерства з жодним містом світу. Наша задача під час року Молодіжної столиці — вибудувати нові партнерства між українськими громадами і громадами країн ЄС", – розповів Андрій Садовий.

За даними Львівської міської ради, титул "Молодіжна столиця Європи" присвоюють на один рік місту, яке перемагає в конкурсі. Львів брав участь у ньому чотири рази та двічі виходив у фінал.

Міста подають заявки, у яких пропонують план заходів і проєктів на рік свого титулу. Серед критеріїв вибору переможця — інноваційна пропозиція, рівень залученості та потенціал покращення якості життя молоді.

У 2022 році Львів офіційно став Молодіжною столицею Європи 2025. Ініціатор та координатор подання заявки — мережа ТВОРИ!

Топ дня
Вибір редакції