Перейти до основного змісту

Виявили загиблих лебедів: у частині Шептицького району запровадили карантин через пташиний грип

Доповнено

У заплавах Західного Бугу між селами Волсвин, Бендюга та містом Шептицький виявили загиблих лебедів. В одного з птахів виявили вірус грипу. У зв'язку з цим у частині Шептицького району запровадили карантин.

Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

"Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Шептицькій РДА вирішила ввести карантин на прибережній території заплавів річки Західний Буг. Загрозливу зону визначили в радіусі 3 кілометрів, в яку входять такі населені пункти: с. Бендюги, с. Волсвин", – написав Максим Козицький.

За його словами, карантин триватиме приблизно три тижні. Під час нього фахівці перевірятимуть птицю на фермах та в особистих господарствах у радіусі не менше 10 кілометрів.

"Будуть проводити подвірні обходи для виявлення загиблої птиці та проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики пташиного грипу", — йдеться у повідомленні.

У Шептицькій міській раді повідомили, що двох мертвих лебедів виявили вчора, 30 січня, близько 17:00, в районі шахти "Бендюзька". Птахів знайшли рибалки.

Пташиний грип — вірусне захворювання, яке може вражати птахів, людей та деяких тварин. Його найчастіше переносять перелітні птахи. Контакт із хворими чи загиблими птахами може бути небезпечним.

Старший науковий співробітник інституту екології Карпат Андрій-Тарас Башта розповів Суспільному, що лебеді заразилися грипом, але зазвичай дикі птахи переносять вірус, а не хворіють ним:

"Для свійських птахів особливо небезпечний. Однак, це не завжди, бо були відомі випадки загибелі диких птахів від нього".

За словами зоолога, пташиний грип відомий із кінця ХХ століття та походить з південно-східної Азії. У 2007-2008 році на фермах масово знищували птицю, якщо виявляли вірус, аби запобігти його поширенню.

Людина може заразитися пташиним грипом через продукти, фекалії, заражений ґрунт і воду, а також повітряно-крапельним шляхом.

Андрій-Тарас Башта розповідає, що пташиний грип досить стійкий до низьких температур. Людина може легко перехворіти ним, але відомі й летальні випадки — в основному через ураження дихальної або травної системи.

"У наших широтах цей вірус вищий рівень інфікування птахів припадає на осінь, але через теплу зиму, ймовірно, цей період продовжився", — каже зоолог.

Щоби вберегтися від захворювання, потрібно уникати контакту з птахами без необхідності, мити руки та приймати душ після контакту, не торкатися мертвої птиці. Про випадки захворювання чи загибелі птиці необхідно повідомляти у ветеринарну службу чи місцеву адміністрацію.

Топ дня
Вибір редакції