Сьогодні, 18 грудня, наказом міністра оборони України генерал-лейтенанта Павла Ткачука звільнили з посади начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Про це повідомили в пресслужбі Міноборони.
Як ідеться у повідомленні, під час візиту до Львова президента Володимира Зеленського, що відбувся 17 грудня, міністр оборони Рустем Умєров доповів главі держави про результати аудиту Головної інспекції Міноборони стосовно діяльності Національної академії сухопутних військ та численних порушень, виявлених ГІМО. Президент доручив негайно виправити ситуацію, що склалася.
Сьогодні, 18 грудня наказом міністра оборони України генерал-лейтенант Павло Ткачук звільнений з посади начальника Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Курсанти Національної академії сухопутних військ у Львові скаржилися на цькування, приниження та булінг. Також вони повідомляли про відсутність необхідних ліків у медпункті, низьку якість харчування і так звану “ротну касу”, коли курсантам доводилося скидатися на купівлю принтера, паперу, мийних засобів.
У березні у Сухопутних військах повідомили, що перевірять стан справ в Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
"У разі підтвердження зазначених випадків будуть прийняті усі необхідні заходи, а до відповідальних посадових осіб будуть застосовані стягнення відповідно до чинного законодавства України", — йшлося у повідомленні.
4 травня курсант львівської Національної академії сухопутних військ Олександр Попович писав, що його відрахували з академії і погрожують відправити на фронт.
"Проходячи навчання в даному закладі, я і інші курсанти зіткнулися з маленькою проблемою, а саме з порядком надання звільнень за межі академії у вихідні та святкові дні. Такі привілеї мали лише курсанти які були одружені, мали опікунство, до яких приходили батьки на КПП або ж "мазані", так само з дозволом на прожиття за межами академії", — писав Олександр Попович.
Також Олександр Попович заявляв, що в академії "посадові особи вдавалися до тиску на особовий склад, мають факти місце приниження курсантів, використання посадовими особами ненормативної лексики, неодноразово принижували дівчат за ознакою статі! Має місце тут і заходи фізичного впливу до курсантів зі сторони посадових осіб".
"Коли ми зрозуміли, що у стінах академії ми нічого не вирішимо, було прийнято колективне рішення щодо звернення до ТСК Верховної Ради України з питань порушення прав військовослужбовців. Згодом до академії прибула ця комісія, та виявила купу порушень, в тому числі порушення щодо порядку надання звільнень. Я не приховував того, що я є одним з тих, хто підписав це колективне звернення, більше того, я прийняв участь у засіданні цієї комісії!" — зазначав у травні Олександр Попович.
Після цього, за словами Олександра Поповича, в академії провели засідання вченої ради факультету, де одноголосно ухвалили рішення щодо його відрахування, після чого в якості мобілізованого перевели до навчального центру, який підконтрольний академії.
Що відомо про Павла Ткачука
Павло Ткачук — генерал-лейтенант, професор, доктор історичних наук. Чоловік очолював Національну академію сухопутних військ у Львові 15 років – з вересня 2009 року. Того ж року йому присудили науковий ступінь доктора історичних наук за спеціальністю “військова історія”.
Генерал-лейтенант є чинним депутатом Львівської обласної ради від партії “Слуга Народу”. А у минулому – з 2010 по 2015 рік – був депутатом Львівської міськради у складі фракції “Партія регіонів”.
Павло Ткачук має численні відзнаки, нагороди та ордени.