Перейти до основного змісту

Підприємцям відшкодовують гроші за створення робочих місць: як працевлаштовують людей з інвалідністю на Львівщині

За два з половиною місяці на Львівщині працевлаштували понад 40 людей з інвалідністю. Роботодавці отримали за це компенсацію розміром від 71 до 106 тисяч гривень. За такою програмою на підприємстві, яке виготовляє автобуси та сидіння для транспорту, працює колишній військовий Тарас Стефанишин.

Більше про працевлаштування Тарас розповів Суспільному.

Військовий служив у територіальній обороні. Після поранення отримав другу групу інвалідності.

"Осколкове поранення хребта й осколок застряг у діафрагмі. Видалили ліву нирку, селезінку, зламаний хребет, легеня пошкоджена, ребра, діафрагма. Після того – лікування, реабілітація, II група інвалідності", — розповідає Тарас.

Тарас Стефанишин, листопад 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Наразі чоловік виготовляє дрони-камікадзе. Також він працює у відділі постачання на підприємстві, яке виготовляє автобуси й сидіння для всіх видів транспорту.

"Працюю зазвичай за комп’ютером. Робота полягає в пошуку постачальників. Тобто, грубо кажучи, де дешевше, де якісніше, де швидша доставка", — каже він.

Загалом на виробництві працює понад 50 людей, але через війну працівників бракує, розповідає директорка підприємства Анна Шевців. Підприємство готове влаштовувати на роботу випускників коледжів та людей з інвалідністю. За її словами, за працевлаштованого робітника компанія вже отримала відшкодування від держави — понад 70 тисяч гривень:

"Зараз ми нашого постачальника, нашого працівника вчимо технічної й конструкторської освіти. Він показує дуже гарні результати. І в майбутньому, ми сподіваємося, будемо мати ще одного технолога-конструктора".

Підприємство, на якому працює Тарас Стефанишин, листопад 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Програма відшкодування витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю діє від серпня. За цей час на Львівщині в межах програми працевлаштували 42 людини, каже заступниця директора обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

"Ця програма поширюється у випадку працевлаштування осіб з інвалідністю І та II групи й дає роботодавцям компенсувати витрати зі створення робочих місць. 106 тисяч грн у випадку, якщо це інвалідність І групи, й 71 тисяча, якщо це особа з інвалідністю II групи", — розповідає Оксана Іванчук.

Щоби взяти участь у програмі, роботодавцям потрібно звернутися до центру зайнятості протягом 90 днів із моменту працевлаштування людини з інвалідністю.

Топ дня

Вибір редакції