Львівська міська рада виплачуватиме щомісячну матеріальну допомогу на оренду житла 41 людині, квартири яких були зруйновані через російський обстріл 4 вересня. Відповідний перелік затвердив виконком.
Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, ще семеро мешканців подали заяви до ЦНАПу, аби отримати компенсацію на оренду житла. Двоє з них — з Франківського району, а п'ятеро — із Залізничного.
"Тут маємо три двокімнатні квартири, яким виплачуватимемо по 12 тис. грн, і чотири однокімнатні – їм по 10 тис. грн. На місяць це буде 76 тис. грн виплат. А загалом, станом на зараз, місто вже буде щомісячно виплачувати таку допомогу 41 мешканцю на суму 517 тис. грн", — повідомив начальник міського управління житлового господарства Владислав Іванов.
За його словами, мешканцям, які ще не встигли оформити допомогу, варто подати заяву до ЦНАПу. До неї потрібно додати такі документи.
- копія паспорта;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- інформація про рахунок у банківській установі та його реквізити;
- копія документа про право власності на квартиру, копія ордера на вселення у квартиру або копія розпорядження про зміну договору житлового найму;
- для осіб, які зареєстровані у квартирі, але не є її власниками – акт про підтвердження постійного проживання, складений управителем будинку (ОСББ, ЖБК, приватна чи комунальна управляюча компанія).
На підставі цих документів виконком Львівської міської ради буде ухвалювати рішення про виплату матеріальної допомоги на тимчасове проживання на час відселення. Мешканець однокімнатної квартири, яка була зруйнована внаслідок обстрілу, може отримати 10 тисяч гривень компенсації, житель двокімнатної — 12 тисяч, а трикімнатної чи ще більшої квартири — 15 тисяч. Якщо мешканець хоче орендувати більше помешкання, то решту вартості він має сплатити самостійно.
Що відомо про обстріл Львова 4 вересня
- 4 вересня РФ атакувала Львівщину трьома "шахедами", двома крилатими ракетами і двома "Кинджалами". Близько 5 години ранку у Львові пролунала серія потужних вибухів. 188 будівель, зокрема житлові будинки, 5 навчальних закладів, 2 центри творчості, 2 медичні установи, храм ПЦУ св. Юрія Переможця в історичному центрі зазнали ушкоджень. Серед них — 19 пам'яток архітектури. Йдеться, зокрема, про будинки на вулиці Коновальця та Кокорудза.
- О 12:59 аварійно-рятувальні роботи завершили. Надзвичайники врятували 12 людей. Семеро львів'ян загинули. Серед них — 6 дорослих: Базилевич Дарина, Базилевич Ярина, Базилевич Євгенія, Демидова Ірина, Погорецький Олександр, Арабський Юрій та одна дитина — 7-річна Базилевич Емілія. 5 вересня у Львові оголосили Днем жалоби.
- 66 людей отримали травми, 11 з них у критичному стані доправили у лікарні. Більшість пацієнтів госпіталізували з травмами грудної клітки і черевної порожнини, а також осколковими пораненнями голови, шиї та кінцівок.
- 4 вересня, Львівська міська рада ухвалила виділити 30 млн гривень для компенсації мешканцям, житло яких зруйнувала російська ракетна атака. У Львівській ОВА також прийняли рішення виділити з резервного фонду обласного бюджету 30 млн гривень для покриття першочергових витрат. Мешканців, які втратили житло, поселили в модульному містечку та готелях та пообіцяли компенсацію на оренду житла.
- За фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, розпочали кримінальне провадження.