Львівський етномузиколог Любомир Кушлик — власник найбільшої в Україні колекції автентичних музичних інструментів. Чоловік зібрав близько тисячі експонатів і навчився грати на кожному з них.
Більше про колекцію Любомир Кушлик розповів Суспільному.
Любомир Кушлик збирає та досліджує народні інструменти. Серед його експонатів — бандури, скрипки, трембіти, дримби, цимбали, свищики, сопілки, екзотичні інструменти. Також у колекції є предмети, з яких видобували звук — до прикладу, маглівниця, коса чи підкова.
За словами етномузиколога, його колекція — найбільша в Україні. Збирати автентичні інструменти Любомир почав у 1989 році.
"Окарина — музичний інструмент, вони з'явилися в Україні у 20-30 роках ХІХ століття, прийшли з Італії. Це свистуни, тільки форма більш досконала. Ось такий побутовий предмет називали по-різному: магіль, маглівниця, магля, ребрик, ребрачка, рубчак", — розповідає колекціонер.
Окрім українських автентичних інструментів у колекції є й експонати, привезені з інших країн:
"Оце, наприклад, індійський інструмент, призначений для священників. Білий. На кольорових грали звичайні люди, а на білих — їхні священники. Називається шанк".
Любомир Кушлик розповідає, що не має де зберігати свої інструменти. Частину він зберігає у себе у квартирі, решту — в музеї "Шевченківський гай", де проводить майстеркласи, та у Будинку творчості. Мрія етномузиколога — музей музичних інструментів у Львові, в який він готовий безкоштовно передати колекцію.