У Львові відреставрують фасад палацу Корнякта (Королівської кам'яниці) на площі Ринок, 6. Роботи повністю профінансує Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном "Полоніка". Це найдорожчий проєкт в історії організації. Він коштує 2,8 млн злотих або понад 29 мільйонів 212 тисяч гривень.
Як повідомили на Facebook-сторінці Львівського історичного музею, цього тижня почали встановлювати риштування для реставрації фасаду палацу Корнякта.
"Завершився кількалітній процес, який включав перемовини з інститутом "Полоніка", обстеження фасаду будинку, виготовлення проєктно-кошторисної документації та погодження її компетентними органами, визначення виконавця робіт, отримання усіх необхідних дозволів на початок робіт. Це означає перехід до вже конкретних дій, пов’язаних із порятунком пам’ятки, яка є однією із візитних карток Львова", — йдеться у повідомленні.
За даними інституту "Полоніка", проєкт передбачає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, а також консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Вартість проєкту становить майже 2,8 млн злотих.
"Це буде один із ключових довгострокових проєктів інституту "Полоніка", запланованих на найближчі роки, – наголошує в. о. директора "Полоніки" Сильвія Триц.
Роботи попередньо триватимуть до жовтня наступного року.
Що відомо про палац Корнякта?
Палац Корнякта — ренесансна пам’ятка 1580 року. Кам'яницю на замовлення найбагатшого львів’янина за всю історію міста — купця Костянтина Корнякта збудував італійський архітектор Петро Барбон. У середині XVII століття палац Корнякта перейшов до родини польського короля Яна ІІІ Собеського і відтоді почав називатися Королівською кам’яницею.
1908 року будівлю викупило місто. Відтоді там працює Львівський історичний музей.