На Львівщині за добу трапилось 7 пожеж сухостою

Наслідки спалювання сухостою на Львівщині. Facebook/ГУ ДСНС Львівщини

Учора, 24 липня, на Львівщині трапилось 7 пожеж в екосистемі через підпали сухостою. Згарищем стало понад 4000 м² землі.

Про це повідомили на Facebook-сторінці ГУ ДСНС Львівщини.

"За минулу добу надзвичайники Львівщини ліквідували 7 пожеж в екосистемі, де вогонь знищив понад 4 000 кв.м сухої трави та стерні", — йдеться у повідомленні.

Рятувальники нагадують: спалювання сухостою категорично заборонене та карається закономСпалювання сухостою карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн, для посадових осіб — від 15 300 грн до 21 420 грн.. Пожежі на відкритих територіях спричиняють тяжкі наслідки для довкілля – руйнується родючий шар ґрунту, гинуть корисні комахи, тварини, знищується насіння і коріння рослин. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років.

Дуже часто вогонь виходить з-під контролю, швидко поширюються, особливо у вітряну погоду. Навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї чи городі може перекинутися на траву, а звідти – на торфовища, ліси. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. За кілька десятків секунд можуть спалахнути цілі гектари і ситуація може вийти з-під людського контролю.

В ДСНС України радять опале листя, суху траву і бур’яни не палити, а компостувати. Коли листя перегниває, то стає добривом, і до ґрунту повертаються всі необхідні для родючості речовини.