Перейти до основного змісту

Майже вісім тисяч вакансій у Львові: яку роботу пропонують у місті

Площа Ринок у Львові. Суспільне Львів

Міський центр зайнятості Львова пропонує 7 800 вакансій з середньою зарплатою у 14 700 гривень.

Як розповів Суспільному виконувач обов’язків директора Львівської філії Львівського обласного центру зайнятості Олег Рісний, з початку 2024 року було понад 17 тисяч вакансій від понад двох тисяч роботодавців.

За його словами, одні вакансії укомплектовувалися, натомість — з’являлися нові.

"Найбільше роботодавці потребують швачок. На другому місці – фахівців з економічною менеджерською освітою. Далі йдуть потреби у двірниках, підсобних робітниках, продавцях та працівниках поліції", — говорить він.

Щодо найвищої оплати, то шукають дорожніх робітників та машиністів для будівництва автомобільних доріг. Пропонують близько 60 тисяч гривень зарплати. Так само оцінюють працю рентгенолога в Центрі серця.

"Багато підприємств мають вакансії водіїв різних категорій. Зарплати стартують від 30-40 тисяч гривень і вище. Потрібні інженери на будівництво металевих частин, зарплата близько 30 тисяч", — говорить Олег Рісний.

За його словами, деякі роботодавці, які працевлаштовували тільки чоловіків, зараз пропонують ці вакансії й для жінок.

"В автосервісах кажуть, що готові брати жінок, бо є робота для них. Це – комп’ютерна діагностика, робота з електронікою. Вони готові брати на роботу жінок без досвіду та навчати на місці, тому що розуміють, що знайти чоловіків важко", — каже виконувач обов’язків директора Львівської філії Львівського обласного центру зайнятості.

Окрім того, є достатньо вакансій на підприємствах критичної інфраструктури: "Львівобленерго" має 216 вакансій з зарплатою від 16 до 22 тисяч; "Львівелектротранс" пропонує 10 вакансій водіїв трамваїв та 18 водіїв тролейбусів з зарплатою від 18 тисяч гривень; "Львівводоканал" потребує 17 електрозварювальників на зарплату у 21 тисячу; "Львівтеплоенерго" потребує 91 працівника різних робітничих спеціальностей на зарплату від 15 до 21 тисячі гривень.

Олег Рісний наголошує, що попри те, що більшість роботодавців шукають працівників-чоловіків, на обліку у центрі зайнятості стоїть більшість жінок.

"Зараз ми маємо по місту Львову 713 осіб зі статусом безробітного. З них 600 – жінок. До повномасштабного вторгнення ми мали дев’ять з половиною тисяч. Виплати стали коротшими, основні кошти витрачаються на підтримку бізнесу", — говорить він.

Виконувач обов’язків директора Львівської філії Львівського обласного центру зайнятості також сказав, що для чоловіків, аби стати на облік у центрі зайнятості, треба надати військовий квиток з відповідною відміткою з ТЦК.

Топ дня

Вибір редакції