1 липня у Львові запрацює пересадковий квиток

ЛеоКарт. Пресслужба Львівської міської ради/Роман Балук

У понеділок, першого липня, у Львові в тестовому режимі запустять безкоштовну пересадку в громадському транспорті. Здійснити її можна буде впродовж 40 хвилин після першої валідації. Послуга буде доступна виключно для власників ЛеоКарт.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

За словами керівника департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олега Забарила, за всі валідації, здійснені в межах 40 хвилин, пасажир заплатить 13 грн. Усі пересадкові поїздки обов'язково треба буде реєструвати.

"Пасажир заходить у будь-який транспорт, валідується і має 40 хвилин, аби пересісти у наступний транспортний засіб. Зайшовши в інший автобус, трамвай чи тролейбус, ви знову маєте прикласти свою ЛеоКарт, але кошти вам спишуться як за одну поїздку", — каже Олег Забарило.

Як розповідає чиновник, час валідації можна перевірити через валідатор. Для цього на ньому треба натиснути "Інформація про квиток" та прикласти ЛеоКарт до зчитувача. На екрані має з'явитися інформація про час валідації.

"Технічно кошти резервуються за кожну валідацію. Наприклад, якщо людина зробила три пересадки в межах 40 хвилин, на рахунку ЛеоКарт зарезервує 39 грн. Але під час вечірнього клірингу система підсумує інформацію про всі поїздки у громадському транспорті і якщо пасажир встиг змінити громадський транспорт до 40 хвилин, то з рахунку спише лише 13 гривень", — розповідає Олег Забарило.

Вартість однієї поїздки в міських автобусах, трамваях та тролейбусах залежить від обраного пасажиром способу оплати та становить: 13 грн — при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт, 15 грн — при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC, 20 грн — при оплаті готівкою у водія та 6,5 грн — для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.