Мріє грати у футбол. 11-річний Сашко Решетняк з Харківщини вчиться ходити на протезі

У Львові, в реабілітаційному центрі "Superhumans", опановує протез 11-річний Сашко Решетняк з Малого Бурлука на Харківщині. У січні 2024 року Сашко із двоюрідною сестрою потрапив під російський обстріл дорогою до продуктового магазина в рідному селі. Хлопчик втратив ногу, а його сестра померла у реанімації за 10 днів. Після лікування у Харкові та Києві дитина із мамою приїхала на реабілітацію до Львова.

Більше про історію хлопчика дізнавалося Суспільне.

Сашко Решетняк пригадує той день, коли трапився обстріл, унаслідок якого він втратив ногу.

"Спочатку свист, потім бахнуло, я пішов у відключку трохи і не зрозумів, що то таке. Встав, а в мене типу ноги нема. Я чисто автоматично схопився за неї, не знаю чого, так спрацювало все якось", — каже хлопчик.

"Він піднявся — нога відлетіла моментально, разом з черевиком, з усім. Він схопив ногу. Він казав, що просто тримав свою ногу власними руками, щоб не стекти кров’ю. Тримав руками! Сам, із усієї сили, скільки у нього вистачало", — додає мама хлопчика Наталія Решетняк.

Сашко розповідає, також отримав шрами від уламків російського боєприпасу.

"Рука моя — тут осколок зайшов. Отут два шовчика – його витягнули. Спина ще. І в нозі маленький. Але казали, його діставати не будуть, бо здоров’ю не шкодить мені", — каже дитина.

Сашко Решетняк з Харківщини. Суспільне Львів

Після поранення Сашко пройшов лікування у Харкові, Києві, а тепер його лікують та протезують у двох львівських закладах – Центрі дитячої медицини лікарні "Охматдит" та Центрі протезування та реабілітації "Superhumans".

"Мені як протез поставили, як став, то добре. Нога типу з'явилась. На другий день протез вже перефарбували і я почав ходити. І тепер по коридору, біля ліфта там ходжу. І все розвивається потихеньку", — говорить Сашко Решетняк.

Сашко Решетняк з Малого Бурлука вчиться ходити на протезі у реабілітаційному центрі "Superhumans" у Львові. Суспільне Львів

Фізичний терапевт центру "Superhumans" Олег Бурій зазначає, Сашко активно опановує протез.

"Я думав дійсно, що це буде складніше, але як ми тільки видали протез Сашкові, то він нам сам міг підказати, де йому тисне, як необхідно змінити саму гільзу. Тобто якихось таких складнощів не виникало. Сашко був максимально мотивований до занять, він вже хотів чим швидше ходити", — каже Олег Бурій.

Сашко мріє грати у футбол. У цьому його підтримує пацієнт центру "Superhumans" та керівник команди з АМП-футболу для людей із ампутаціями Костянтин Кашула. Сашко приїжджав до команди на тренування.

"Перше тренування з Сашком пройшло дуже-дуже класно. Він вмотивований, він хоче грати в футбол. Я думаю, в подальшому він буде таким натхненником як є я, але для дітей, щоб вони росли, займалися спортом і не здавалися", — говорить Костянтин Кашула.

Сашко Решетняк з мамою Наталією. Суспільне Львів

Сашко каже, що у нього є мета — повернутись додому, а коли виросте хоче стати автомобілістом.