У Львові відновлюють мозаїку "Інформаційний простір"

Відновлення мозаїки "Інформаційний простір". Facebook/Львівська міська рада

У Львові триває відновлення мозаїки "Інформаційний простір", яка була у приміщенні "Вільна Україна". Панно орендар приміщення вирішив демонтувати в жовтні 2023 року.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівської міської ради.

Як кажуть у міськраді, відновлюють мозаїку за кошти власника приміщення Сергія Васечка. Керує командою художників викладач Львівської національної академії мистецтв Василь Сивак.

"Вона є унікальна, вона виконана на високому технологічному рівні, художній задум – вона вирізняється серед тих робіт, які були в той час. Відновити панно реально. Але це вже буде не той твір, враховуючи те, що немає такої детальної фіксації навіть як це було з "Океаном". Це нагадування нам про те, що не можна нищити культурну спадщину", — говорить старша викладачка "Львівської політехніки" Наталія Піддубна.

Як розповіла керуюча справами міського виконкому Наталія Алєксєєва, після знищення мозаїки на стіні залишилися лише авторські креслення. Другого жовтня у Львівській міськраді створили звернення до президента та прем’єр-міністра щодо відновлення панно.

Facebook/Львівська міська рада

Що відомо про цю мозаїку

Мозаїку "Інформаційний простір" створив Богдан Сойка у 1981 році спеціально для інтер'єру вестибюля "Союздруку". Вона була зроблена зі смальти та заповнювала майже всю площу стіни. Панно зображувало п'ятьох дівчат, які символізували материки та обмін інформацією у світі.

Богдан Сойка (1938–2018) — український художник-живописець, монументаліст, член Національної спілки художників України. Автор численних портретів, пейзажів, сюжетних композицій, мозаїк та панно.